כך מסיימים קדנציה בישראל?

איש השב"כ לשעבר תוקף את התחקירים של "עובדה" על יעקב פרי, "הוא עבר את המיון של השב"כ והפך לראש השב"כ, מה צריך עוד?".

בני טוקר , כ"ג בשבט תשע"ח

כך מסיימים קדנציה בישראל?-ערוץ 7
יעקב פרי
צילום: קובי ריכטר/TPS

איש השב"כ לשעבר מנחם לנדאו מותח ביקורת על התחקירים שנעשו בתכנית ''עובדה'' על ח"כ יעקב פרי מ"יש עתיד", בעקבותם החליט פרי להתפטר מהכנסת.

"אני חושב שלבוא ולהתחשבן על משהו מלפני עשרות שנים זה שטות. הרי בשב"כ ודאי ידעו על השירות הצבאי של פרי וזה לא הפריע לו להתקבל כי יש לו איכויות אחרות. הוא הוכיח את עצמו, יכול להיות שהוא עשה פה שיפוץ ושם שיפוץ, אני גם אומר על התכנית שזה מיותר וזה שטות.

"מילא אם הוא היה עומד עכשיו להתמנות לראש שב"כ, לראש ממשלה, לשר, אבל עד כמה שידוע לי הוא היה מסיים את הקריירה עם הקדנציה הנוכחית והולך אז לבוא עכשיו ולהתחשבן על העבר ועל מה? על כאלה דברים?

"גם לגבי התכנית הראשונה היתה ועדה שבדקה את זה, הביאו את ההמלצות לפני ראש הממשלה יצחק שמיר שבחן את זה, בדק ואמר 'חבר'ה זה שטויות, לא מוכן להתעסק עם זה', ושמיר נתן לפרי להמשיך להיות בשב"כ, אז גם זה מיותר".

"עצוב שכך מסתיימים להם חיים של אדם ראוי שאין רבים כמותו בפוליטיקה", אמר לנדאו, "זה עצוב שבן אדם עם איכויות כאלה, בן אדם שעשה רבות, שיש לו רקורד מוכח שעשה המון המון למען מדינת ישראל לאורך עשרות שנים שבסופו של דבר הולך הביתה בגין שטות אפילו. מבחינתי ברגע שהוא עבר את מערכות המיון של השב"כ, התקבל, עבד, עשה חיל בצורה בלתי רגילה, שיקם את השב"כ אחרי אוטובוס 300, קידם אותו קדימה, אז מה צריך עוד?".

"יצא לי הבוקר להתראיין אצל אילנה דיין, אמרתי לה את הדברים האלה, אמרתי לה שזה מיותר, זה לא לעניין, זה עושה עוול לבן אדם. אמרתי לה את זה בשידור חי, גם אם הוא עשה טעות הרי בסופו של דבר כששמים על כף המאזניים את הזכויות שלו מול החובות והטעויות שהוא עשה אז זה מתגמד.

"זה ממש שטות, לצערי הוא נאלץ לעזוב את במת הפוליטיקה ומה שנשאר בפוליטיקה כולנו יודעים, אנשים טובים לא מוצאים את עצמם שם ונשארים כאלה שלא הייתי רוצה לראות אותם בכנסת. אבל זו הדמוקרטיה ואנחנו משלמים על זה".