מועצת יש"ע:
"נתניהו, אפשר הצבעה על חוק הריבונות"

פרסום ראשון: מועצת יש"ע פנתה לראש הממשלה במכתב בו היא מבהירה כי בשלה השעה, גם בזירה המדינית, לקידום החוק כבר ביום ראשון.

חזקי ברוך , כ"ג בשבט תשע"ח

חננאל דורני, יו"ר מועצת יש"ע
חננאל דורני, יו"ר מועצת יש"ע
צילום: מועצת יש"ע

פרסום ראשון: מועצת יש"ע פנתה במכתב אל ראש הממשלה וביקשה ממנו לאפשר הצבעה על חוק הריבונות במרחבי ההתיישבות, כבר ביום ראשון הקרוב.

על המכתב לנתניהו, שיזם יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, חתמו 18 ראשי רשויות מיהודה ושומרון.

"שמחנו לראות את ההחלטה במרכז הליכוד שהתכנס לפני מספר שבועות, שהתקבלה פה אחד, הקוראת לממשלה להחיל את הריבונות הישראלית על ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן", כותבים חברי המועצה לנתניהו.

לדבריהם, "הצעת חוק ברוח זו הוגשה לממשלה ועומדת לעלות לוועדת שרים לחקיקה בתמיכת שרי הליכוד, הבית היהודי וש"ס. אין ספק: אם הצעת החוק תעלה להצבעה היא תקבל את הרוב הנדרש. מצבה של מדינת ישראל כיום בתחומים שונים, והתמיכה של ידידינו בארה"ב, כפי שבאה לידי ביטוי לפני כשבועיים בנאומו בכנסת של סגן הנשיא מייק פנס, מהווים יחד עיתוי מוצלח למהלך זה".

בפניה לנתניהו כותבים חברי מועצת יש"ע, "בידך הדבר לעשות צדק אזרחי ואלמנטרי עם כחצי מיליון אזרחי ישראל תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן, ולהפוך את שנת ה-70 להקמת מדינת ישראל, לשנת מפנה לעתיד ההתיישבות"

הם קובעים כי ניתן לאשר את הצעת החוק בועדת השרים לחקיקה כבר ביום ראשון הקרוב. "אנו רואים את ההזדמנות ההיסטורית שנפלה בחלקך להוביל מהלך חשוב זה, ומבקשים כי תאפשר את הצעת החוק לדיון ולאישור כבר בישיבת ועדת השרים הקרובה".

נזכיר כי מוקדם יותר פורסם בערוץ 7 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מונע מוועדת השרים לחקיקה להצביע על הצעת החוק להחלת ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון.

הצעת החוק שהגיש ח"כ יואב קיש (הליכוד) היתה אמורה לעלות לדיון בוועדת השרים ביום ראשון הקרוב, אולם ראש הממשלה הנחה להמתין עם אישור החוק.