אזכרה בחוות גלעד: "נישאר כאן לעד"

במלאת שלושים יום להירצחו של הרב רזיאל שבח הי"ד, נערכה אזכרה בחוות גלעד. משה זר: "צריך להביא לכאן עשרות אלפי יהודים, כך יהיה".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשע"ח

בחוות גלעד שבשומרון נערכה היום (חמישי) אזכרה במלאת שלושים יום להירצחו של הרב רזיאל שבח הי"ד בפיגוע ירי שאירע סמוך ליישוב.

באזכרה השתתפו בני משפחת שבח, שר התחבורה ישראל כץ, ראש לשכת ראש הממשלה יואב הורוביץ, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ורבה של צפת הרב שמואל אליהו.

לפני האזכרה נכתבו האותיות האחרונות בספר תורה שייתרם לבית הכנסת בחוות גלעד, לעילוי נשמת הרב שבח הי"ד.

מתנאל שבח, אחיו של הרב רזיאל הי"ד, אמר ''אנחנו פה בחוות גלעד מכניסים ספר תורה לבית הכנסת ביישוב ואנחנו בחרנו לעשות את זה מתוך אמונה שהחיים ממשיכים ומה שרזיאל המשיך זה אהבת התורה, העם והארץ.

"ואנחנו עם כל הקושי שבאבל והצער אנחנו בוחרים לתעל את זה להכנסת ספר תורה ליישוב, לשמחה של מצווה, ובעזרת ה' נמשיך עם זה הלאה בבניין של חוות גלעד'', הוסיף האח.

שר התחבורה כץ אמר כי ''ספר התורה הזה יוכנס לארון הקודש כאן ביישוב חוות גלעד שהוכר על ידי ממשלת ישראל כיישוב קבע בישראל. עם כל הכאב והצער אנחנו נותנים תשובה יהודית, לאומית, הולמת, על ידי חיזוק ההתיישבות. זכרו של הרב שתרם וחיזק את ההתיישבות ואת העם היהודי יבוא כאן לידי ביטוי ביישוב הזה".

משה זר, אביו של גלעד זר הי"ד שעל שמו הוקמה חוות גלעד, אמר באזכרה ''אני לא בא להוסיף על שבחם של הנרצחים, מה שאומרים עליהם זה מעט מידי, אני ארצה לגעת בעניין אחר.

''המקומטים האלה שרצחו אותם, מה הם חשבו? שאלמנות יקחו את הילדים שלהן ויברחו מפה? המלחמה היא על האדמה דרך בני האדם. יעל היקרה, אשתו של חכם רזיאל הי"ד, את החלטת לקבור את בעלך כאן ואת החלטת שכאן תישארי לעולמי עד.

"מה חשבו המקומטים האלה? חסרי הצורה האלה, שכך הם ינצחו אותנו? אני רואה בעיני רוחי שלא רק כאן אלא בכל מקום יצטרכו מנהיגינו להכניס לראשם שכאן לא יקומו מאחזים עם גגונים דולפים אלא יישובים גדולים מאוד, מתוכננים ובנויים לרוחב ולגובה, להביא לכאן עשרות אלפי יהודים, להרחיב את מדינת ישראל, כך צריך להיות וכך יהיה", הדגיש זר.טוען....

צילום: הלל מאיר/TPS