הבקשה של משפחת הנרצח

אלמנתו של הרב איתמר בן גל היושבת שבעה בהר ברכה, ביקשה מנשיא המדינה "תעשה כל מה שאתה יכול כדי לדאוג להרחבה של היישוב ולבנייה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשע"ח

בני משפחתו של הרב איתמר בן גל הי"ד שנרצח השבוע בפיגוע דקירה, ביקשו היום (חמישי) מנשיא המדינה ראובן ריבלין שיפעל להענקת אישורים לבנייה בהר ברכה, מקום מגוריה של המשפחה.

ריבלין הגיע לנחם את המשפחה בהר ברכה, שמע על דמותו של הרב איתמר הי"ד ועל פועלו.

האב השכול, דניאל בן גל, אמר לריבלין "כבוד הנשיא אנחנו מצפים אחרי הדבר הנורא שקרה לנו, היה מקובל תמיד בעם ישראל, שכשקורים דברים כאלה, במעלה החמישה בקריית שמונה, בגבעת השלושה, התשובה שלנו צריכה להיות: לבנות.

''רק הדבר הזה יכול להיות תשובה למעשה הנורא הזה. אנחנו המומים כולנו מהדבר הזה, אבל זו התשובה היחידה שיכולה להיות לזה", הסביר האב.

האלמנה מרים בן גל הוסיפה, "אדוני הנשיא אני ממש מבקשת, שתעשה כל מה שאתה יכול כדי לדאוג להרחבה של היישוב ולבנייה. שיאשרו, שהר ברכה תהפוך לעיר, זה מה שיכול לנחם אותנו. על אחת כמה וכמה אם אנחנו מקריבים עליה כזה קורבן אז אנחנו רוצים לחזק את האחיזה שלנו".

אביה של האלמנה הרב שלומי בדש הוסיף בפני ריבלין, "אם תהיה אמירה ממלכתית, שיידעו הרשעים האלה, שאם מישהו מעלה בדעתו לפגוע ביהודי, יידעו שחוות גלעד תהפוך לישוב, הר ברכה תהפוך לעיר, אנחנו נכפיל ונשלש. כן זה ימנע את הדם הבא.

"זה יעשה את איתמר ההרוג האחרון. לא בתור ג'סטה לאלמנה, לא בתור מחווה למתנחלים, אלא מה ששרינו מחליטים", הדגיש הרב בדש.

ראש מועצת שומרון דגן אמר לנשיא ריבלין כי "האנשים כאן הם חזקים, חלוצים וחלוצות. אני יכול להבטיח לכבוד הנשיא: אנחנו נעשה הכל כדי לבנות כמה שיותר ואנחנו בהחלט מצפים מהמדינה לתשובה ציונית נכונה, אנחנו מודים לך על החיזוק ומצפים לבנייה של 1,000 או 800 יחידות דיור, גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ''.

נשיא המדינה השיב לאבלים: "כאבכם כאב גדול, אנחנו תמיד אומרים בבניין הארץ ננוחם, אנחנו מיישבים את הארץ כי הארץ היא שלנו. הר ברכה הוא מקום שממשלת ישראל החליטה שהוא חשוב ביותר מכל הבחינות. גם החושבים על בניין הארץ, וגם החושבים על ביטחון הארץ".