קלינטון עם פוטין, 2012
קלינטון עם פוטין, 2012 צילום: רויטרס

מודיע של ה-FBI מסר עדות כתובה לשלוש ועדות של הקונגרס, ממנה עולה כי מוסקבה ניסתה לשחד את הילרי קלינטון באמצעות מיליוני דולרים שהופנו ל"קרן קלינטון", כאשר היא כיהנה כשרת החוץ של ארה"ב.

בתמורה, הרוסים קיוו לקבל את אישור ארה"ב למהלכים שונים, כולל עסקת "Uranium One” שהעניקה לרוסים שליטה על כ-20% ממצבור האורניום של ארה"ב, כך דיווח היום אתר The Hill.

המודיע, דאגלס קמבל, סיפר שפקידים רוסיים הקשורים לתעשיית הגרעין אמרו לו כי מוסקבה שכרה את שירותיה של חברת הלוביזם האמריקנית APCO Worldwide משום שסברה שהיא תוכל להשפיע על ממשל אובמה, ובאופן ספציפי, על הילרי קלינטון.

הרוסים "אמרו לי מספר פעמים שהם מצפים כי APCO תשתמש בחלק משכר הלוביזם בסך 3 מיליון דולר שקיבלה מהרוסים כדי להעניק תמיכה של ממש ל'יוזמה הגלובלית' של הקלינטונים (Clinton Global Initiative)", אמר המקור. “על פי החוזה, הועברו ארבעה תשלומים של 750,000 דולר לאורך תקופה של 12 חודשים. APCO היתה אמורה להעניק סיוע באמצעות מתן שירותים ל'יוזמה הגלובלית' של הקלינטונים, כחלק מהמאמץ שלהם לייצר אווירה חיובית אשר תבטיח כי ממשל אובמה יקבל החלטות חיוביות במגוון של נושאים, מ-Uranium One ועד להסכם בין רוסיה לארה"ב על שיתוף פעולה גרעיני אזרחי".

APCO אמרה בתגובה ל-The Hill שתמיכתה ב'יוזמה הגלובלית' של הקלינטונים לא היתה קשורה בשום דרך לעבודתה עם רוסיה. עוד טענה כי עבודתה עם רוסיה לא נגעה כלל ל-Uranium One. דובר מטעם הילרי קלינטון טען כי מדובר בניסיון להסיח את הדעת מההסתבכות של דונלד טראמפ עם הרוסים.