"הקמנו יש מאין - הצלחנו לקבל את השונה"אלירן אהרון

הרב חיים פרקל, מנכ"ל עמותת עלי שיח, יקבל את אות 'יקיר ירושלים' ביום ירושלים הקרוב.

כאב לילדים עם צרכים מיוחדים, פרקל הקים את ארגון "עלי שיח" ובשנת 1991 פתח דירה מוגנת ל-8 בנות בעלות צרכים מיוחדים, שהפכה בהמשך למערך דיור בו פועלים 55 בתים מוגנים - ואחר כך ייסד את "פרויקט אופק", המכוון לזוגות נשואים בעלי צרכים מיוחדים.

כיום מספק הארגון מענה לאלפי נזקקים מכל רחבי העולם, ובעיקר בישראל, ומפעיל מערך של מעל 2,000 מתנדבים.

הרב פרקל מספר לערוץ 7 על הרגע בו קיבל את הבשורה שנבחר כיקיר ירושלים. "אני מקבל טלפון שראש העיר מחפש אותי. כשהוא עונה לי, אני אומר שאני מאוד מתרגש וזכיתי. הוא שואל אותי 'למה?', ואני עונה לו ש-70 שנים לא התקשר אלי ראש עיריית ירושלים. ואז הוא מספר לי שבאמת זכיתי בהוקרה כאחד מיקירי ירושלים".

"זה מאוד מרגש. לא שאתה מחכה לפרסים, אבל רואים שמפעל החיים הזה שהוקם במשך עשרות שנים זוכה לתהודה", מוסיף פרקל.

את מה שעשה ''עלי שיח'' בקרב בעלי הצרכים המיוחדים בציבור החרדי והדתי הוא מגדיר כלא פחות ממהפכה. "הקמנו יש מאין. זה התחיל מקבוצת הורים שראתה לפני 30 שנים שיש חלל ריק ואין פתרון לילדים חרדים ודתיים - ואכן היום יש לנו למעלה מ-1,000 משפחות מסביבנו שמקבלות שירותים. זו ממש מהפכה. הצלחנו לקבל את השונה - להסביר שכל אדם הוא שונה ולקבל אותם כחלק אינטגרלי מהציבור בכל מקום".

הוא אומר שהקיטוב בעם, שזוכה להתייחסות רבה, נעצר ברגע שנכנסים לעולם בעלי הצרכים המיוחדים.

"במסגרת אצלנו אנחנו רואים את ישראל היפה. החל מנטורי קרתא, עבור בכיפות סרוגות ועד חילונים. לצערנו במקום הזה יש בעלי צרכים שצריכים את הפתרונות. כאן מקיימים את 'חביב כל אדם שנברא בצלם'. אני כל יום מודה לבורא העולם מחדש שהוא נתן לי את הזכות להיות חלק מזה".