סקר חדש: התמיכה בטראמפ – בשיא

סקר חדש מעלה כי נתוני התמיכה בנשיא טראמפ נמצאים בשיא מאז נכנס לתפקידו. עיקר שביעות הרצון – מדרך הטיפול בכלכלה והמיסים.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"ח

סקר חדש: התמיכה בטראמפ – בשיא-ערוץ 7
טראמפ
צילום: רויטרס

קצת שנה מאז נכנס לתפקידו, הנשיא טראמפ יכול להעניק לעצמו טפיחה על השכם.

נתוני סקר חדש מעלים כי מרבית הציבור האמריקאי מרוצה מאוד מתפקודו של טראמפ בנושאי כלכלה, ואחוזי שביעות הרצון מהנשיא נמצאים בשיא מאז נכנס לתפקידו.

הסקר שנערך על ידי אוניברסיטת קוויניפיאק העלה כי 40 אחוזים מהנשאלים אמרו כי "הם מרוצים" מתפקודו הכללי של טראמפ מאז נכנס לתפקידו בחודש ינואר 2017. זהו הנתון הטוב ביותר במהלך 7 החודשים האחרונים. בנושאי כלכלה, הנתונים גבוהים עוד יותר.

51 אחוזים אמרו כי "הם מרוצים מהדרך בה טראמפ מטפל בכלכלה", בעוד 70 אחוזים אמרו כי "הכלכלה האמריקאית במצב טוב או מצויין", הנתון הגבוה ביותר מאז שנת 2001. 75 אחוזים אמרו כי "מצבנו הכלכלי האישי חיובי".

זהו הסקר החמישי המתפרסם בחודשיים האחרונים ומראה על עלייה במדד שביעות הרצון מתפקודו של טראמפ. הנשיא יכול להיות מרוצה גם מהעובדה כי זהו הסקר הראשון בו הוא זוכה לתמיכה גבוהה יותר מהנשיא אובמה סביב השאלה "מי אחראי למצב הכלכלי הטוב בארה"ב.

48 אחוזים טענו כי טראמפ אחראי לשיפור במצב הכלכלי, לעומת 41 אחוזים שטענו כי אובמה אחראי לכך. בסקר קודם העניקו 49 אחוזים לאובמה את הקרדיט על מצבה הכלכלי של ארה"ב לעומת 40 אחוזים בלבד לטראמפ, בעוד בסקר שנערך בחודש מרץ האחרון הפער היה גדול עוד יותר לטובת אובמה ועמד על 67 אחוזים לאובמה מול 19 בלבד לטראמפ.