החלום של איתמר הי״ד: יישוב גדול

השר חיים כץ ערך ניחום אבלים בהר ברכה ואמר ״התשובה לרצח - התעצמות הבניה והפיכת הר ברכה לעיר ואם בישראל״.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ח

השר כץ בבית משפחת בן גל
השר כץ בבית משפחת בן גל
צילום: רועי חדי

שר העבדה והרווחה חיים כץ (הליכוד) הגיע ליישוב הר ברכה בשומרון כדי לנחם את בני משפחתו של איתמר בן גל הי"ד שנרצח ביום שני האחרון בפיגוע דקירה בצומת אריאל.

השר ניחם את האלמנה מרים, את הוריו של איתמר ואת אחיו ואחיותיו. בני המשפחה סיפרו לשר על איתמר ועל הקשר הבלתי נפרד של איתמר ליישוב הר ברכה.

בני המשפחה ביקשו מהשר לפעול לכך שממשלת ישראל תגיב לרצח באופן מיידי ותאשר את תוכניות הבניה של היישוב אשר ממתינות לאישור, "איתמר אהב הכל בגדול, החלום שלו זה הר ברכה, צריך פה יישוב גדול", אמרה אמו של איתמר לשר.

השר כץ הבטיח לבני המשפחה לפעול לבנייה ביישוב. ביציאה מבית המשפחה אמר "אני מקווה שהתשובה לרצח הנתעב הזה תהיה התעצמות הבניה בהר ברכה, הפשרת הקרקעות והפיכת הר ברכה לעיר ואם בישראל, שהמרצחים יבינו שכל פגיעה בעם ישראל תעצים ותחזק אותו".

יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הוסיף כי "אנחנו מצפים להכרעה מיידית של הממשלה, כפי שהיה נכון ונעשה בחוות גלעד, אותם מפגעים, טרוריסטים פחדנים ושפלים צריכים לדעת שהם באו להחליש אותנו ואנחנו נתחזק, הם הרסו בית אחד - הם יקבלו פה 800. התשובה של ממשלת ישראל שהר ברכה תגדל ותוכפל ובהמשך תיהיה לעיר זו התשובה הכי נכונה, שהכי תרתיע את המחבלים והכי תחזק את עם ישראל״.