תלמידים למען תלמידים שמחלימים מסרטן

האתגר החדש מזמין את בני הנוער לתכנן מהלך ציבורי שיעודד התנדבות ועזרה, ולהפיק סרטונים, פוסטרים, מודעות ואירועים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו בשבט תשע"ח

אתגר חברתי חדש עבור תלמידי כיתות ט'-י' נועד לסייע לתלמידים שמחלימים ממחלת הסרטן. האתגר החברתי יתקיים במהלך חודש וחצי, ויעלה באתר אינטרנטי ייעודי.

במהלך תקופת הטיפולים במחלת הסרטן, החולים מקבלים טיפול צמוד מרופאים, אחיות, משפחה, חברים ועמותות. לאחר ההחלמה, לעיתים קרובות, בניסיונם לחזור לשגרה היומיומית, הם מתמודדים עם קשיים חברתיים, לימודיים, ירידה בדימוי העצמי, ירידה ביכולות ובמקרים רבים חשים בודדים.

האתגר החברתי הוא יוזמה משותפת של משרד החינוך וקרן טראמפ, ומטרתו לעודד את בני הנוער בישראל להירתם למשימה חברתית חשובה, ובתוך כך לעודד אותם להשתמש באופן רגיש ויצירתי במיומנויות המאה ה-21 ומיומנויות מתמטיות.

בסקר נרחב שנערך בקרב בני הנוער בישראל, אשר נשאלו בו "מהו הנושא החברתי הקרוב ביותר ללבכם?", השיבו התלמידים: "לעזור לחברים שמחלימים ממחלת הסרטן".

במשרד החינוך מציינים כי תשובה זו הובילה להקמת מיזם חברתי חדש, שבו עשרות אלפי בני נוער בכיתות ט'-י' מוזמנים להשתתף בתחרות ייחודית לבניית קמפיין ציבורי להעלאת המודעות ל"יום שאחרי" של ילדים אשר חלו במחלת הסרטן.

האתגר מזמין את בני הנוער לתכנן מהלך ציבורי שיעודד התנדבות ועזרה, ולהפיק סרטונים, פוסטרים, מודעות ואירועים. בתוך כך המתמודדים יחשפו למשימות אורייניות מתוקשבות, חידות מתמטיות, ויפגינו יכולות של תכנון, יצירתיות, יוזמה, הצבת יעדים, מדידת התקדמות ועמידה בתקציב ובלוחות זמנים.

בני הנוער שיזכו במקום הראשון יקבלו סכום של 20 אלף שקלים על מנת לממש את הקמפיין. הזוכים במקומות השני והשלישי יזכו גם הם במענק כספי על מנת להוציא לפועל את הקמפיין שתכננו.