עמיעד טאוב
עמיעד טאוב צילום: אודליה רביב

עמיעד טאוב נבחר לעמוד בראשות הבית היהודי במודיעין מכבים רעות לאחר שעשרות חברי סניף הבית היהודי במודיעין בחרו בו פה אחד.

בישיבה החגיגית שהתכנסה אמש (מוצ"ש) במודיעין נכחו גם סגן שר הביטחון ,הרב אלי בן דהאן ומנכ''ל המפלגה ניר אורבך.

טאוב בן 40 נשוי לרות עו''ד במקצועה ואב לחמישה הוא מנכ''ל חברת עט תקשורת, יו''ר עמותת אופק הפועלת להגברת הבטיחות בבתי החולים ומניעת רשלנות רפואית ויו''ר מועצת ראשי הסניפים של מפלגת הבית היהודי.

הוא בעל תואר שני במנהל ציבור מאוני' בר אילן, קצין במיל. לשעבר יו"ר אגודת הסטודנטים באוני' בר-אילן, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית ויועץ הוועדה לזכויות הילד בכנסת. חבר בנשיאות הוועד הפועל הציוני, נציג הצעירים בקונגרס היהודי העולמי, דירקטור ויו''ר ועדת הביקורת במנהלת ''אופק' מודיעין משמש גם כפובליציסט ובעל טור בעיתון ''מצב הרוח'' וכמחבר הספרים 'מזימה' ו''אחי מיוחד''.

טאוב אמר לאחר בחירתו, ''אני מתכנן להקשיב וללמוד. בחודשים הקרובים נגיע לכל פינה בעיר. לכל שכונה לכל בית כנסת ולכל מפגש. לשכונות הותיקות ולשכונות החדשות. את תוכנית העבודה נכתוב ביחד, כי זו העיר שלנו שלכם ושלי. הבית היהודי במודיעין בראשותי יהיה בית של אור. נעשה טוב בלי ציניות. נפתח את הבית לכולם גם לאלו שלא כמונו. החל מחילונים ומסורתיים האוהבים את הציונות ואת יהדותם וכמובן לדתיים המבקשים ייצוג הולם לעולמם''.

לדבריו, ''הבית יהודי ייצר אמירה חברתית ברורה שיודעת שלהפוך ילד בסיכון לילד בסיכוי לא פחות חשוב משום נושא עירוני. סניף הבית היהודי במודיעין שהוא החמישי בגודלו בישראל יהפוך לשני בגודלו במודיעין, יביא מנדטים ויגיע אל מרכז הבימה הפוליטית בעיר. נדע להבין להכיל לוותר ולייצר איחודי כוחות מתוך עוצמה וכך נגיע להשפעה הפוליטית הראויה לבית היהודי''.

טאוב הוסיף, ''אני מבקש להודות לחבר מועצת העיר מיכאל חרל''פ על 15 שנות שירות ציבורי בצנעה ואמונה ועל פועלו למען הציבור הדתי במודיעין ואני מקווה ומאמין שהוא יסייע לנו להצליח בבחירות הקרובות ובכלל''.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהאן אמר, ''מהיכרותי עם עמיעד ויכולותיו אני משוכנע כי הוא יוביל את הבית היהודי בעיר להישגים תוך שילוב נכון של כלל נציגי הציבור ובניית רשימה מייצגת''.

מנכ''ל הביתה יהודי ניר אורבך הוסיף, ' אני מברך את חברי עמיעד טאוב שנבחר פה אחד לעמוד בראש הסניף ולהוביל את רשימת הבית היהודי במודיעין לקראת הבחירות המוניציפליות. אני מאמין שעמיעד ידע לחבר ולחבק וליצור רשימה מגוונת מייצגת ונכונה ומשוכנע כי נמשיך בשיתוף הפעולה הפורה שלנו לטובת בוחרי הבית היהודי''.