שרה נתניהו בהר ברכה
שרה נתניהו בהר ברכהצילום: קובי גדעון / לע"מ

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ביקרה היום (ראשון) ביישוב הר ברכה בשומרון, וניחמה את בני משפחתו של הרב איתמר בן גל הי"ד שנרצח בשבוע שעבר בפיגוע דקירה בצומת אריאל.

קודם לכן ביקרה שרה נתניהו בחוות גלעד, ופגשה את יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח לפני כחודש בפיגוע ירי בשומרון.

רעיית ראש הממשלה אמרה למרים בן גל, אלמנתו של הרב איתמר הי"ד, "בזכות פנייתך אלי זכיתי גם להגיע לאחותך לצרה, ליעל שבח. הייתי בחוות גלעד עכשיו, התמונה של שתיכן מהעיתונות נצרבה לי בזיכרון.

''ממש נגעת לי ללב. אני מעריכה אותך ואת החוזקות שלך. המציאות שנוצרה לך, אם לארבעה ילדים קטנים... זה ממש בלתי נתפס".

שרה נתניהו הוסיפה, "אנחנו ניצבים מול אויב מאוד אכזר. עכשיו אנחנו מתחילים לראות את זה גם בכל העולם. אותו הטרור שפוגע בברלין הוא זה שפגע בבעלך. כעת ההתמודדות תהיה יום יומית. מכאן צריך להתחזק לבנות את הדברים. אבל הוא תמיד יהיה איתך''.

רעיית רה''מ בהר ברכהיצחק מלמד

האלמנה פנתה בבקשה לרעיית ראש הממשלה ואמרה לה "אנחנו מאוד מעריכים את ראש הממשלה ואת כל מה שהוא עושה למען ארץ ישראל. אנחנו חושבים שהתשובה הציונית לדבר הזה היא להכפיל פה את הישוב. בתור התחלה להכפיל. אחר כך בעזרת ה'' להפוך לעיר.

''האחיזה שלנו כאן קריטית", הדגישה מרים בפני נתניהו. ''אנחנו סומכים עליכם שגם במקרה הזה תעזרו לנו לתת את התשובה האמיתית, את ההרחבה והבנייה בהר ברכה''.

בני משפחת בן גל האבלים חיזקו את רעיית ראש הממשלה נוכח המתקפה נגדם בכלי התקשורת, "כל ההכפשות האלו נגדכם, זה לא מייצג אף אחד. תהיו חזקים. ראש הממשלה עושה עבודה חשובה ושומר על עם ישראל".

על כך השיבה שרה ''זה מה שנותן לי כוח לעמוד בהכפשות האלה, שאנחנו מאמינים בשליחות שלו, שהוא שומר עלינו, על כולם, על עם ישראל.

רעיית ראש הממשלה סיכמה את הביקור בשומרון ואמרה "אי אפשר שלא להתפעל מהמקום ומהנופים, מהאנשים, מהאחדות והרעות כאן, מכל אווירת ארץ ישראל. יש כאן חלוציות. כל עם ישראל תומך בכם. אנחנו אתכם. עצוב לי לבקר רק את המשפחה ולא את האנשים עצמם שאני שומעת עליהם כל כך הרבה''.

צילום: קובי גדעון / לע"מ