בכי ודמעות באזכרה לרב בן גל הי״ד

תמו ימי השבעה: משפחת בן גל עלתה לקברו של הרב איתמר הי"ד, שנרצח על ידי מחבל בצומת אריאל.

עדו בן פורת , כ"ז בשבט תשע"ח

במלאת שבעה ימים לרצח הרב איתמר בן גל הי״ד בפיגוע דקירה בשומרון, נערכה היום (שני) אזכרה בהשתתפות בני משפחתו, חבריו ושכניו ביישוב הר ברכה.

הרב איתמר (29), מחנך בישיבת בנ״ע גבעת שמואל, נדקר למוות על ידי מחבל ערבי בעת שהמתין בתחנת האוטובוסים הסמוכה לצומת אריאל בשומרון.

הוא הותיר אחריו את אלמנתו מרים ואת ארבעת ילדיהם, הגדולה שבהם בת שש והקטן בת שנה.

אמש ביקרו בהר ברכה שרי הליכוד ישראל כץ, זאב אלקין ויריב לוין, שהביעו תמיכה בדרישה של משפחת בן גל - להרחיב את היישוב ולבנות בו מאות יחידות דיור בתשובה לפיגוע הרצחני.

שר התחבורה ישראל כץ אמר בעת ניחום האבלים "עברתי בחוות גלעד וראיתי את החוזק שם ואת זה שהמקום שהוכר כיישוב נותן חוזק למשפחה וגם ליישוב. גם כאן, אני בהחלט אתמוך חד משמעית בזה שיקחו את התוכניות ושיאפשרו לבנות. זה צריך להיות גם במהות וגם במסר״.

שר התיירות יריב לוין אמר כי ״הרוצח ביקש לרצוח יהודי שביקש לבנות ולהיבנות בארץ ישראל, על מנת להחליש אותנו. על מנת לנסות לגדוע את המפעל האדיר הזה של ההתיישבות בפרט, ושל הר ברכה בוודאי, הרוצח הזה, אני כבר יכול לומר, נכשל בתפקידו, אנחנו דנים, ואנחנו נרחיב את הר ברכה, בהיקף כפי שלא היה מעולם.

״הישוב הזה יילך ויגדל ויצמח, על אף כל הנסיונות האלו לגדוע את האחיזה שלנו כאן, כפי שבחוות גלעד, הרצח הביא דווקא את התוצאה ההפוכה והביא דווקא לתוצאה הפוכה ממה שקיווה הרוצח. הישוב הוסדר, תשתיות מחוברות, ואנחנו יודעים שנכון לו עתיד גדול.

״כך גם כאן. עוד ועוד יחידות דיור. עוד ועוד מתיישבים, עוד ועוד ילדים שישחקו כאן ברחובות, זו התשובה שאנחנו ניתן לרצח הנתעב הזה. השכונה הזו שזכיתי לפני מספר שנים לחנוך אותה, היא עדות לכך שבסופו של דבר האמת שלנו, הצדק, חזקים מכל הרוצחים האלה. אנחנו נבנה, ניבנה ובסופו של עניין לא רק שהדברים יורגשו בשטח אלא שהם גם ייכתבו בספר החוקים של מדינת ישראל, כאשר נחיל את הריבונות על כל חלקי ארצנו", מסר לוין.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין אמר בהר ברכה ״אין לי ספק שהתשובה הנכונה מצד מדינת ישראל למרצחים, זה המשך הבנייה והרחבה של הישוב הר ברכה. הישוב הזה צריך להכפיל את עצמו, ואני מתכוון לעשות כל מה שתלוי בי, כפי שפעלתי למען הכשרת חוות גלעד, גם לעשות כאן, כל מה שתלוי בי כדי שהר ברכה תכפיל את עצמה וכבר היום זה ישוב מאוד חשוב שיהפוך במהרה לעיר".

האלמנה מרים בן גל אמרה לשרי הממשלה כי "הנחמה שלנו היא בנייה. כתוב ׳בבניין הארץ ננוחם׳. איתמר אהב את הר ברכה, פעל כדי להפוך אותה לעיר".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן ביקש מהשרים לסייע בהבאת תשובה ציונית הולמת לרצח, "יש חשיבות לעיתוי. אם הבנייה תאושר סמוך לרצח, המסר למחבלים יהיה ברור. הנסיון להחליש את עם ישראל מביא להתחזקות".