הנגשת אתרים
הנגשת אתרים צילום: יח"צ

אנשים אשר מוגבלים בתנועה, שמיעה, ראיה ודברים נוספים עשויים להרגיש בלתי רצויים כאשר הם נתקלים באתר אינטרנט בלתי נגיש ואפילו לעזוב אותו. הדרך המוסרית והנכונה ביותר היא לאפשר לכל מי שרק מעוניין להשתמש ברשת בצורה נוחה מבלי להרגיש מופלה או להיתקל בקשיים כל שהם.

הנגשת אתרים היא לא מילה גסה ולהיפך מדובר דווקא בדרך שתטיב עם כל אתר לטווח הקצר והארוך. כל מי שמנהל אתר אינטרנט בוודאי ישמח לדעת שהאתר מאפשר שימוש גם לבעלי מוגבלויות. ישנן סיבות רבות על מנת להפוך אתר לנגיש, אחת מהן היא התהודה החברתית שתתקבל כתוצאה מנקיטה בצעד זה. כל חברה צריכה לדעת לקבל את החריגים שבקרבה ולעזור להם לנהל שגרת חייהם בקלות ומבלי להיות תלוי באיש.

חוקים וכל השאר

חוק הנגשת אתרים מדבר על זה שלכל בני האדם קיימת הזכות לקחת חלק בכל פעילות ללא הבדל. על מנת שזה אכן יתקיים בשטח חוקק החוק אך הוא עדיין לא נאכף בקפדנות יתרה. אין זה אומר שצריך לחכות למבצע אכיפה של הרשויות. ניתן להנגיש אתר בפרוצדורה פשוטה למדי שלוקחת זמן קצר והופכת אותו לבר הנגשה לכל שכבות האוכלוסייה. מדינה האינטרנט היא חופשית אך יש לה חוקים משלה. כל מי שגולש זכאי לקבל שירות דרך הרשת מכל גורם ואין כל סיבה למנוע זאת ממישהו. כל שכן כיום ניתן לבצע כל פעולה דרך הרשת ואך הגיוני שלא נאלץ מישהו לצאת מהבית כאשר הוא יכול לבצע זאת המהירות דרך המחשב.

כאשר אתם מנגישים את האתר שלכם אז קהל יעד עצום מצטרף אל שורותיכם ואת גם עשויים להגדיל את ההכנסות בדיעבד. אז מה בעצם מונע מאתנו לעשות זאת? התהליך הוא קל מאוד לביצוע ולא ממש יקר ולמעשה כל אחד יכול לעשות זאת ולזכות בהערכה רבה מקרב ציבור שלם של בעלי מוגבלויות שונות.

מונגש לכם באהבה

לצורך הנגשת אתר אינטרנט יש לפנות לחברה או לחפש תוכנה שמבצעת את התהליך. ניתן לערוך חיפוש ברשת האינטרנט או להתייעץ עם חברים שמבינים בנושא. ההנגשה מסייעת לאנשים עם קשיי ראייה, כאלו אשר סובלים מדרגות חירשות שונות, אנשים שמתקשים להתרכז ועוד. ישנם אלמנטים אשר לא מפריעים לאנשים בריאים אך עלולים להוציא מדעתם אנשים בעלי מוגבלויות שונות. על כן לא כדאי לזלזל בנושר הנגשה ורצוי לבצע אותה במהירות האפשרית.

האינטרנט הוא כלי שימושי ורב תכליתי, רבים עושים בו שימוש וישנם אנשים אשר לא יכולים לבצע פעולות בלעדיו. אם נמתין שיתחלו לאכוף את החוק יהיה זה עוול לאנשים רבים שתלויים ברשת . הנגשת אתרי אינטרנט הולכת וצוברת תאוצה ואין ספק שהנושא ישתכלל בעתיד. בסופו של דבר מדובר בפתרון טכנולוגי מצוין שיכול רק לשפר את המצב. כל מי שייקח חלק בתהליך זה, יזכה בקהל יעד גדול ומגוון שעד עתה לא הייתה לו גישה לאתר או לשירות שלכם.

הנגשת אתרי וורדפרס מאפשרים לכם להנגיש את האתר התדמיתי שלכם בצורה נוחה, מהירה ובטוחה. מדובר על רכיב נגישות אשר יכול להתאים את עצמו לכל תבנית אשר נשלטת על ידי וורדפרס. אם החלטתם להנגיש את האתר שלכם אז מומלץ לערוך חיפוש ברשת האינטרנט. אפשר גם להתייעץ עם חברים שמבינים בנושא זה. הרכיב לא כרוך בהתאמה מיוחדת. הוא בא בתור מעטפת ולא פוגע בשום דרך במסד הנתונים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו