ההדלפות בתיקי נתניהו - אינן מהמשטרה

נצ"מ בדימוס אבי דוידוביץ, לשעבר בכיר ביאחב"ל, מתייחס לעימות בין ראש הממשלה והמפכ"ל. "כדאי להתמודד מול הראיות ולא מול החוקרים"

אלירן אהרון , כ"ח בשבט תשע"ח

נצ"מ בדימוס אבי דוידוביץ, לשעבר קצין החקירות ביאחב"ל וראש המסלול לפרופילאות פלילית באוניברסיטת אריאל מעריך כי מקורן של ההדלפות בתיקי נתניהו, אינו במשטרה.

"לפי דעתי רוב המידע שהגיע בתקשורת מקורו לא במשטרה, אלא מגורמים שמקורבים לחקירה, שהיו להם כל מיני אינטרסים להעביר אינפורמציה למשטרה - אם זה כדי לסכל או לשבש חקירה או כדי לקדם אינטרסים שלהם או של נחקרים אחרים", הוא אומר בראיון לערוץ 7.

אתה יכול לומר באופן ברור שאין שום גורם במשטרה שמדליף החוצה?

"חד וחלק. אני יכול לספר מהניסיון האישי שלי על נחקר, שאפילו במהלך היום שהוא נחקר כשהוא יכול לצאת להפסקות, הוא מספר הכל לעורך דינו. ואז עורך הדין מתקשר לעיתונאי ומספר לו והעיתונאי יוצא ומדווח. ואז בערב, כשהנחקר מסיים את החקירה, הוא מתייצב ליד עורך הדין שלו שאומר 'אוי למשטרה שהיא מדליפה ללא הרף'.

מה דעתך על הביקורת של ראש הממשלה כלפי המפכ"ל?

"לא אהבתי את זה כי באמת מדובר בראש ממשלה שלצערי הרב הוא לא מתנהג כפי שהייתי מצפה ממנו. צריך לזכור שיש כאן קונפליקט מובנה בין השוטר מספר אחת לבין הנחקר מספר אחת".

אתה יכול להבין את הצד של ראש הממשלה, אחרי דברי אלשיך בתוכנית 'עובדה'?

אני יכול להבין את הצד של ראש הממשלה כנחקר וכאיש פוליטי, שנוקט באותה רקטוריקה שהוא נוקט. אני גם יכול להבין את המפכ"ל מדוע החליט לצאת לתקשורת ולהעביר מסרים".

ומה לגבי העימות של ראש הממשלה אל מול ראש אגף החקירות ניצב ריטמן?

"כדאי לאנשים להתמודד מול הראיות ולא מול החוקרים".

ראש הממשלה טוען שיש כאן קמפיין נגדו.

"אני לא חושב שיש כאן קמפיין או כפי שנתניהו הגדיר - מסע ציד. יש כאן חקירה אמיתית, נכונה וראויה שהתנהלה במקצועיות והוגנות תחת פיקוח צמוד גם של פרקליט המדינה וגם של היועץ המשפטי לממשלה. אנחנו באמת צריכים לראות איך זה יתגלגל".