משה כחלון
משה כחלוןצילום: הלל מאיר/TPS

הכנסת אישרה הערב (שלישי) בקריאה ראשונה את תקציב המדינה והתכנית הכלכלית לשנת 2019.

בין הרפורמות הנכללות במסגרת התקציב: תכנית נטו משפחה, תכנית הסיעוד הלאומית, הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה, מעבר מבנק לבנק בלחיצת כפתור, קיצור שבוע העבודה, הרפורמה לקיצור החופשות, צמצום השימוש במזומן, הגדלת היצע הדיור ועידוד השתלבות בשוק העבודה באמצעות מתן מענקי עבודה.

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי "זהו התקציב החברתי השלישי שאנחנו מביאים במהלך הכנסת הנוכחית. התקציב הזה הוא המשך ישיר למהפכה החברתית שאנחנו מובילים בישראל בשנים האחרונות.

''תקציב 2019 יכול להיות קל, אבל הוא לא יהיה קל, כי אנחנו נוסיף לאיפה שצריך בכדי להמשיך ולצמצם פערים. תקציב קל הוא תקציב לא טוב לחלשים ולא טוב לצמצום הפערים החברתיים. יחד עם התקציב הנוכחי נעביר כאן בסך הכל חמש שנות תקציב במהלך קדנציה אחת''.

לדברי כחלון, ''זהו הישג חסר תקדים לממשלה, לכנסת ולכלכלה הישראלית. זה מאותת לעולם על יציבות ואיתנות של המשק הישראלי. זה מאותת לשווקים הבינלאומיים שלישראל יש ממשלה יציבה וכלכלה יציבה".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, אמר כי "תקציב המדינה לשנת 2019 שאושר היום בקריאה ראשונה בכנסת כולל בתוכו בשורות כלכליות וחברתיות רבות ומשקף את סדרי העדיפויות של שר האוצר ושל ממשלת ישראל. התקציב כולל מנועי צמיחה כלכליים ובאותה העת ממשיך את התנופה התקציבית המשמעותית עבור המשרדים החברתיים במטרה לשפר את רווחתם של כלל אזרחי המדינה.

''כלכלת ישראל חזקה, יציבה וצומחת, תקציב 2019 דואג לשמור על המגמות הכלכליות החיוביות ארוכות הטווח בכל פרמטר, ומאידך כולל מגוון רפורמות שמטרתם להמשיך את המגמה לצמצום הפערים החברתיים בישראל", הדגיש באב"ד.

הממונה על התקציבים, שאול מרידור, אמר כי "בזכות התמיכה והגיבוי של שר האוצר והמנכ״ל לאורך כל הדרך, התאפשר לאגף התקציבים לגבש תקציב אחראי ומאוזן, במהירות שיא, תוך קידום רפורמות משמעותיות לטובות האזרחים ולקידום הצמיחה במשק".