תאיר ראדה
תאיר ראדה צילום: פלאש 90

אילנה ראדה, אמה של תאיר ראדה ז''ל, מגיבה בערוץ 7 על הצהרת הפרקליטות ולפיה אין ראיות מדעיות שקושרות את א"ק לזירת הרצח של תאיר.

ראדה טוענת כי מדובר בספין תקשורתי, כלשונה. "אני לא באה חס ושלום להאשים את א"ק וגם שלא ישתמע מדבריי, יש בית משפט שיבדוק את הדברים. אבל מה שעושה הפרקליטות במשך כל השנים מרצח תאיר ראדה וכולל עכשיו זה לזרות מלח וחול לעיני הציבור על האמיתות של התיק הזה.

"אני אין לי בעיה עם א"ק אבל אם השם שלה הוזכר והייתה ראיה שבעיניי היתה משמעותית, הייתי מצפה מהפרקליטות לבוא ולחקור כמו שצריך כולל בדיקות פורנזיות כמו שאמורים להיות ולא לנסות לטייח".

לדבריה הפרקליטות לא בדקה את הראיות כמו שצריך ועובדה זו פוגעת באמינותה של הפרקליטות, "היתה בדיקה אחת ויחידה שנעשתה לפני שנה. לקחו דגימות מתחת לציפורניה של תאיר, אבל יש ראיות פורנזיות וטביעות שלא השוו אותן עם הראייה החדשה. אתם אומרים שנעשו בדיקות? תראו לי את הבדיקות שנעשו.

"להגיד שבשערות ראשה של תאיר מתוך שבעים ומשהו שערות רק חמש עשרה נבדקו ולהגיד שלא היה די-אן-אי, זה גם עוד שקר של הפרקליטות כי לא נבדקו כל השערות".

ראדה ממשיכה להטיח דברים קשים במערכת המשפט, "בוא נלך לתיק זדורוב, מי שהוא הרוצח בעיניהם, בוא נלך אליו, האם נמצא די-אן-אי שלו בזירה? האם נמצא איזה ממצא פורנזי שלו בזירה? אז למה הוא אשם והיא לא?

"ירום הלוי הסנגור של זדורוב דורש את כל הבדיקות הפורנזיות כדי לעשות השוואה ובדיקות, ועד היום הם לא הובאו לפניו. האם זה נראה לציבור אמין? לכן אני רוצה שידעו שאני אילנה ראדה עומדת מאחוריהם".

ראדה מחזיקה במסמכים וראיות חשובות והיא דורשת מבית המשפט העליון לפתוח את התיק מחדש, "אני לא פזיזה ולא רצה לתקשורת אבל יש לי מסמכים חתומים על ידי המשטרה, בית משפט ועורכי דין, חתומים על ידי פרקליטות שמראים עדויות של ילדים בבית ספר, עדויות ודברים מוכמנים שהם אמרו וגם של מורות שאמרו דברים מוכמנים ואף אחד לא התייחס אליהם.

"את זה אני מביאה ואני מציעה לכולם לקרוא בפוסטים שלי. יש לי מסמכים שהוטמנו והוסתרו מבית המשפט. לבוא ולהגיד שהיו שלוש ערכאות גם בבית המשפט המחוזי שאני שמה איקס אחד גדול כי רואים היום מי זה השופט שישב שמה, אדם שמואשם בעברות מין ויש לי ספק על התיק שהוא דן ומה שהובא לעליון הובאו רק שתי ראיות, לא הובא תיק ראדה, לכן המלחמה שלנו היא לפתוח את התיק לעליון מחדש".