אייזנקוט
אייזנקוט צילום: קובי ריכטר/TPS

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט שהשתתף בדיון של הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון, השמיע ביקורת על אתר ערוץ 7 וטען כי מתפרסמות בו ידיעות כזב המציגות את איזנקוט כמי שמקדם אג'נדה פמיניסטית רדיקלית בצה''ל.

"בערוץ 7 מתפרסמות ידיעות שבהן אני מוצג כפמיניסט שפועל לשינוי ערכי הצבא, בעוד מה שמעניין אותי ועומד לנגד עיני זה הניצחון בקרב ורוח הלחימה", אמר איזנקוט כשנושא השירות המשותף עלה לדיון.

איזנקוט הדגיש באוזני הנוכחים כי ''אני לא פמיניסט ולא מעניינות אותי מתקפות מימין ומשמאל, רק הניצחון בקרב עומד לנגד עיני''.

נזכיר כי בשבוע שעבר הציג הרמטכ''ל סקירה ביטחונית בפני שרי הממשלה, והתייחס בין היתר לסוגיית שילוב חיילות במערך הלוחם. איזנקוט הבהיר כי מה שמנחה אותו הוא אך ורק השאיפה שצה"ל יהיה חזק וינצח במלחמה.

בדבריו אלה ביקש איזנקוט לדחות את הטענות לפיהן אג'נדה פמיניסטית היא שמנחה את צעדיו בסוגיית שילוב החיילות בתפקידים השונים בשורות הצבא.

"ניסו להאשים אותי בפמיניזם. אבל אני לא פמיניסט ולא שוביניסט ולא כלום. יש שילוב, אבל כל דבר צריך להיות במידה הנכונה", אמר הרמטכ''ל.

לדבריו המדיניות המעניקה לנשים הזדמנויות תימשך, אך כל עוד הוא בתפקיד לא ישולבו נשים ביחידות החוד של חיל הרגלים לרבות חטיבות גולני, צנחנים, נחל וגבעתי.

"אני לא רואה כרגע שילוב בנות בחוד המסתער של צה"ל", אמר איזנקוט, "חלק מההתבטאויות שנשמעות בהקשרי השירות המשותף נובעות מחוסר ידיעה ומאג'נדות של בעלי עניין".