השר אלקין באירוע של "לאורו נלך"
השר אלקין באירוע של "לאורו נלך" צילום: גד שקד

בהיכל שלמה בירושלים נערך יום הוקרה ל-700 תלמידים המתנדבים באופן קבוע בעמותת "לאורו נלך".

באירוע נכחו השר זאב אלקין, חה"כ בצלאל סמוטריץ', ראש מנהל החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ והרב שמואל אליהו - רבה הראשי של צפת שדיבר עם התלמידים על חסד וערך הנתינה לזולת לאור דמותו של אביו הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

כמו כן, שוחח עם התלמידי איציק הליצן, ליצן רפואי אשר מתנדב למען ילדים חולים סרטן בבית החולים שניידר מזה 15 שנים.

עמותת ''לאורו נלך'' המפעילה ומלווה כ-6,000 בני נוער ברחבי הארץ הפועלים במגוון תחומי התנדבות, מקיימת בכל שנה ימי שיא אזוריים עבור המתנדבים, במהלכם מופיעים בפני המתנדבים אנשי חינוך ומרצים מהשורה הראשונה במטרה להעמיק את התודעה ולהעצים את תחושת היחד סביב מעשה הנתינה.

השר אלקין, שקיבל אות הוקרה ממנכ"ל העמותה, הרב בני וורצמן, בירך את המתנדבים ואמר, "הרבה פעמים שואלים אותי מה נער בגיל תיכון כבר יכול להשפיע ולשנות? אפשר להשפיע ולשנות המון. כשאני הייתי בן 16 בברית המועצות לא ידעתי עברית והתגלגל לידי ספר לימוד קטן לעברית וככה למדתי עברית".

"לאחר כמה שנים בגיל 18 הפכתי למורה לעברית כי לא היו מורים. תוך כמה חודשים הקמתי ארגון למורים לעברית בגיל 18 שהפך לארגון גדול מאד ויצרתי קשר עם בני עקיבא והקמתי בני עקיבא אצלנו בעיר. בכל מקום בו אתה נמצא, ולא חשוב באיזה גיל, אפשר לשנות את העולם והגיל ממש לא רלוונטי", סיפר השר אלקין.