"המדינה צריכה לתת עונש מוות ולסלק את המשפחה" אלירן אהרון

בית המשפט הצבאי בעופר גזר הבוקר (חמישי) ארבעה מאסר עולם וקנס כספי בסך כולל של יותר משני מיליון שקלים על המחבל עומר אל עבד, שרצח שלושה מבני משפחת סלומון הי"ד, בטבח שביצע בבית המשפחה בנווה צוף.

אחד השופטים הצבאיים אמר במהלך הקראת גזר הדין כי "המעשה, שבוצע ביום שבת הקדוש, הוא שפל מפלצתי שאדם סביר לא יכול לסבול אותו. מדובר במעשה הקשה ביותר שכתוב בחוקים כאן ובעולם. השאלה היא האם לתת לו עונש מאסר או שהנאשם צריך למסור את נשמתו".

שופט נוסף בהרכב אמור כי אסור שהמחבל יצא מהכלא במהלך חייו. "אני קורא לרשויות שלא לשחרר את הנאשם בשום הסדר, כדי להרחיק אותו מהחברה", אמר.

השופט סא"ל דב גלבוע סבר בדעת מיעוט כי יש להטיל עונש מוות על המחבל , "צפיתי בפניו של הנאשם שמילא פניו בחיוך כל העת גם אל מול בני המשפחה שתיארו את מעשה הרצח; אני קובע שדינו של הנאשם הוא אחד בלבד - דינו מוות".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב לגזר הדין ואמר, "כעת נגזרו ארבעה מאסרי עולם על המחבל הנתעב שרצח בנווה צוף את בני משפחת סלומון, את אבי המשפחה, יוסי סלומון, את הבן אלעד ואת הבת חיה הי"ד, ופצע קשה את אם המשפחה, טובה".

"שום מספר של מאסרי עולם לא יספיק כדי להעניש את חיית האדם הזאת שהחיוך עוד מרוח על פרצופה. ליבי דואב עם משפחת סלומון", כתב השר בחשבון הטוויטר שלו.

נזכיר כי עם פרסום הכרעת הדין, קרא ליברמן להטיל עונש מוות על הרוצח. "גזר דין מוות הוא העונש היחיד ההולם מעשה שפלות שכזה. אני קורא לשופטים להפגין אומץ ולהטיל על המחבל גזר דין מוות. דם יהודי איננו הפקר. אין מקום למחבלים, גם לא בבתי הסוהר", אמר שר הביטחון.

פרקליטות המדינה אורה למסור בימים הקרובים הבהרות לבג"ץ שהגישו בני משפחת סלומון בדרישה להורות למדינה להשלים את הריסת כל בית המחבל. שופטי בימ"ש העליון הורו למדינה להבהיר את עמדתה בעניין דינה של הקומה השנייה בביתו של הרוצח.

לאחר הדיון בבג"ץ בנושא לפני כשבועיים, סיפרה מיכל סלומון, "בסוף הדיון פניתי לשופטים ואמרתי להם, שאנחנו פה מסיבה אחת - צריך לייצר כושר הרתעה כדי למנוע את הפיגוע הבא. לאף אחד אין מושג מה זה להיות משפחה שכולה באמת. מאחורי זה יש חיים שלמים, יש הרבה סבל, יש הרבה החלטות שצריכים לקחת לבד".

"מבקשים הרתעה שתמנע את הרצח הבא" אלירן אהרון

אנחנו פה כדי שהמשפחה הזו, משפחת השכול תסתיים, שלא יצטרפו עוד חברים חדשים. כולי תקווה שבית המשפט יחשוב על הדברים באמת, ויבין שהפקר חיי אדם מתחיל כאן, במניעת ההרתעה", אמרה סלומון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו