המחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון הי"ד
המחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון הי"דצילום: אלירן אהרון

דבורה גונן, אמו של דני גונן הי"ד שנרצח בפיגוע ירי, מותחת ביקורת על העונש שנגזר על המחבל שרצח את בני משפחת סלומון בנווה צוף - ארבעה מאסרי עולם.

בשיחה עם ערוץ 7 אומרת גונן כי "הצדק לא יצא לאור. מה זה ארבעה מאסרי עולם? יש גזר דין אחד - מוות. אני מברכת את אחד השופטים שתמך בגזר דין מוות, זה הצדק שהיה צריך להיות. המחבל מחייך כי הוא יודע לאן הוא הולך, הוא ימשיך לחיות והמשפחה שלו תקבל משכורות לכל החיים".

"מי שאומר שנעשה צדק כי הוא מקבל ארבעה מאסרי עולם משקר לעצמו ולאחרים, זה לא צדק. מחבל שמגיע לבית משפחה בערב שבת כשבמוח המעוות שלו נמצאת הכוונה לשחוט משפחה, לא צריך להמשיך לחיות. גזר הדין שלו חייב להיות מוות וזה לא עושה אותי יהודייה פחות טובה או בן אדם פחות מוסרי.

"להפך", מדגישה האם השכולה, ''היהדות והאמירה היהודית האמיתית אומרת שמגיע לו מוות, זה הצדק. היום לא נעשה צדק, נעשה צדק עם המחבל, לא עם הנרצחים, לא למשפחה, נעשה צדק עם המחבל שנשאר בחיים וימשיך לחיות".

לדבריה גם רוצח בנה נמצא בכלא, ומקבל תנאים של בית מלון מפואר, כלשונה. ''המשפחה שלו נהנית מהמשכורות, יש סיכוי סביר שהוא ייצא בעסקה כזאת או אחרת וגם אם הוא לא יצא בעסקה הוא חי, נושם, מחייך, צוחק, אוכל, ולומד", מפרטת גונן.