נתב"ג
נתב"ג צילום: יוני קמפינסקי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, חנכו היום (חמישי) את הרחבת הטרמינל האווירי של נמל התעופה בן גוריון.

בהרחבת הטרמינל הושקעו כ-700 מיליון שקלים, והיא כוללת, בין השאר, תוספת של חנויות דיוטי פרי, אולם VIP, רחבות חניה חדשות למטוסים, גשרי אוויר כפולים מזכוכית בשערי יציאת המטוסים, מערכות טכנולוגיות חדישות לנחיית מטוסים ועוד.

השר כץ, החליט לקרוא את מיזם ההרחבה שזכה לכינוי 'הזרוע הרביעית' בנתב"ג על שמו של חיים קורפו ז"ל.

קורפו כיהן כיו"ר הקואליציה בימי ממשלת בגין ובמהלך הכנסת ה-10 מונה לתפקיד שר התחבורה בו כיהן יותר מ-8 שנים. בהמשך, מונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון רשות שדות התעופה (רש"ת). "אין ראוי מחיים קורפו ז"ל, שתרם את כל חייו למדינת ישראל ולתחום התחבורה והתעופה בפרט, לכך שהמיזם ייקרא על שמו", אמר השר כ"ץ.

הוא ציין כי הזרוע הרביעית החדשה בנתב"ג תאפשר הוצאה בו זמנית של 32 מטוסים בטיסות בינלאומיות, והיא נועדה להתמודד עם הגידול הדרמטי במספר היוצאים והנכנסים בנתב"ג, הצפוי להגיע בסוף השנה ל-23 מיליון נוסעים, גידול של כ-20% לעומת שנת 2017.

השר כץ הוסיף כי בשנה הבאה צפוי נמל התעופה בן גוריון, לעבור לקטגוריית שדות התעופה הגדולים בעולם. על פי התחזית, צפוי מספר הנוסעים בשנת 2019 להגיע ל-25 מיליון נוסעים בשנה.

"מהפכת השמיים הפתוחים שהחלה לפני כחמש שנים, העבירה את נתב"ג מקטגוריית נמלי התעופה הקטנים לקטגוריית השדות הגדולים בעולם", אמר השר כ"ץ.

בשנת 2018 יגיע מספר הנוסעים בטיסות בינלאומיות בנתב"ג ל-23 מיליון נוסעים בשנה. בשנה שעברה הצטרפו לנתב"ג, לא פחות מ-12 חברות תעופה בינלאומיות חדשות, ונוספו יותר מ-25 יעדי טיסה חדשים.

בשנים הקרובות תשקיע רשות שדות התעופה מתקציבה כחמישה מיליארד שקלים נוספים, במטרה לתת מענה לגידול הצפוי בתנועת הנוסעים.