רויטל סויד
רויטל סויד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סגנית יו״ר הכנסת ח״כ רויטל סויד (המחנה הציוני) מותחת ביקורת חריפה על ראש הסנאט הפולני שקרא לאזרחי פולין בעולם לדווח על מי שפוגע בשמה הטוב של פולין וטוען כי המדינה היתה מעורבת בהשמדת יהודים בשואה.

"ראש הסנאט הפולני דורש מאזרחי פולין שחיים בחו״ל לדווח להם על כל מי שמאשים את פולין באחריות לפשעי השואה. אני קוראת לישראלים: התקשרו לשגרירות פולין בישראל וספרו להם מה אתם חושבים על אחריותם של פולין והפולנים על השואה", כתבה דויד בדף הפייסבוק שלו.

היא פרסמה את מספר הטלפון ומספר הפקס של השגרירות הפולנית בישראל, ''בכך נעזור לשגריר פולין בארץ יאצק חודורוביץ לדווח לסנאט שלהם על מה שהוא שומע בישראל. ספרו להם את האמת!", כתבה סויד.

גם ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) מתח ביקורת על קריאת ראש הסנאט הפולני ואמר כי ''אם פולין הייתה רוצה לשמור על שמה הטוב, היא הייתה צריכה לכבד את זיכרון השואה במקום לנסות להסיר אחריות. קריאת הסנאט היום היא ביזיון השואה והכחשתה''.

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) הגיב "ההיסטוריה אכן חוזרת פעמיים - קודם כטרגדיה ואז כפארסה. פולנים רדפו יהודים אז; ורודפים את זכרם היום; שום חוק לא ימחה את הבושה ובטח שלא יטשטש את האמת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו