מיכל סלומון
מיכל סלומון צילום: הלל מאיר/TPS

מיכל סלומון הגיבה הערב (חמישי) בכעס על גזר הדין שניתן למחבל הערבי שרצח את בעלה, את אחותו ואת אביהם בטבח שאירע ביישוב נווה צוף-חלמיש.

"אני חושבת שקרוב לצדק היה יכול להיות עונש מוות אבל ראינו שלא היה לזה רוב, אז כנראה שהצדק לא נעשה", אמרה סלומון בתגובה לעונש שנגזר על המחבל - ארבעה מאסרי עולם.

סלומון סיפרה כי שוחחה על נושא עונש המוות למחבל עם מספר גורמים בממשלה. "האינסטינקט הראשון של כולם היה באמת להגיד את הדעה האמיתית ומה שבאמת היה צריך לקרות. היו לי אינספור שיחות עם הרבה גורמים בממשלה, וגורמים אחרים שאמרו לי: 'מדינת ישראל לא בעד עונש מוות'".

היא זוכרת היטב את ביקורו של ראש הממשלה נתניהו במהלך השבעה וההבטחה שלו לתמוך בעונש מוות למחבל.

"המדינה צריכה לתת עונש מוות ולסלק את המשפחה" אלירן אהרון

"האמת היא שבאותו יום היתה לי איזושהי מחשבה שהוא באמת מתייחס לזה, הייתה לי באמת מחשבה שהרצח הזה יזעזע את המדינה", סיפרה סלומון בראיון לחדשות 2. "לאט לאט התברר לי שלא באמת מתכוונים לזה, ולצערי זה לא מומש".

סלומון תקפה את היעדר ההרתעה הישראלית שהוביל לפיגועי טרור נוספים שהתרחשו לאחרונה. "גם אחרי הרצח שלנו, שנחשב כרצח מאוד מזעזע, יש כבר אלמנות חדשות, ויתומים חדשים. שום דבר לא השתנה.

''אני חושבת שצריך לשנות את דרכי הפעולה, ליצור הרתעה בארץ, ויש לנו עונש מוות, את המשכורות למחבלים, הריסת הבתים, כל-כך הרבה דרכים ואף אחד לא באמת משתמש בהם וממשש אותם, ואין הרתעה, יש טרור".