הדרן עלך מסע כומתה

לוחמי כפיר שהתגייסו באוגוסט 2017 השתתפו בטקס קבלת כומתה, אך רגע לפני סיימו את המסכתות בגמרא שהחלו ללמוד בעת הגיוס לצה"ל.

ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ח

מסיימים מסכת ומקבלים כומתה
מסיימים מסכת ומקבלים כומתה
צילום: דובר צה"ל

לוחמי חטיבת כפיר שהתגייסו באוגוסט 2017 השתתפו היום (ה׳) בטקס קבלת כומתה.

בין מקבלי הכומתה ישנם כ-20 חיילים מפלוגת נחשון, שמשון והפלוגה החרדית ״נצח יהודה״ אשר סיימו בימים אלו את המסכתות בגמרא שהתחילו ללמוד מאז תחילת הכשרתם.

רגע לפני קבלת הכומתה התקיים טקס סיומי מסכתות בראשות רב ומג״ד הבא״ח. ״פרוייקט זה נותן סיפוק עצמי אדיר בקרב החיילים״, מספר רב בא״ח כפיר, סגן יעקב יברוב.

״בעבר קיימנו טקס סיום מסכתות עם אותו מחזור בטקס ההשבעה שלהם, אך זו הייתה כמות קטנה יחסית של חיילים אשר השתתפו. כעת, כמות החיילים אשר חגגו סיום מסכת היא הקבוצה הגדולה ביותר שהובלנו עד כה״, העיד.

רב הבא״ח הוביל פרויקט דומה בקרב מחזורים רבים של חיילים וכעת בשיתוף מפקד בא״ח כפיר ורס״ר הבא״ח, רס״ן בן אביטן, הצליחו להרים טקס מכובד מאד עבור חיילים אלו.

״נתנו לחיילים את כל הכלים על מנת שילמדו את המסכתות״, מספר רב הבא״ח, ״החיילים הקפידו ללמוד בכל שעה נתונה ובכל תנאי מזג האוויר על מנת להשיג את מטרתם ולהמשיך להעשיר את עולמם הרוחני״.

הרב יברוב הוסיף ״אני גאה בחיילים אלו שנתנו את כל כולם לקראת טקס זה ומקווה שפרויקט זה ימשיך ויצליח להשפיע על חיילים נוספים״.