מתיקות
מתיקותצילום: פט מרקט

זה סוג של קונצנזוס, אין מה לעשות. כמו גם אצל בני אדם, אם יורשה לי, יש משהו בתמימות ובעדינות, ברוך, בתום, בפגיעות ובתלות ומן הסתם - בעצם העובדה שהכל יותר קטן ועגלגל, זה פשוט מתוק וממש קשה לעמוד בפני זה, הלב פשוט נמס. מלבד המראה המתוק וההתנהגות ה"גורית" המאפיינת בעלי חיים צעירים, הם נזקקים לתנאי גידול קצת שונים.

ידוע כמובן שכלב, כמו תינוק, מצריך הרבה דאגה, אהבה, תשומת לב וטיפול מסור, במיוחד כשהוא עדיין גור קטן וחדש בעולם. כל כלב, בכל גיל, זקוק לדאגה שלנו, אך אצל גורים זה הרבה יותר משמעותי כיוון שהגוף שלהם נמצא בשלבי גדילה והתפתחות ועדיין אינו חזק ומחוסן כמו אצל כלב בוגר. לכן, בתקופה שבה הכלב עדיין גור, עלינו לדאוג לו כמיטב יכולתנו על מנת שיוכל להגיע למצב הזה שבו הוא חסון, בריא, חזק ושמח. ותזונה נכונה היא הבסיס להתפתחות תקינה ובריאות פיזית. לשם כך חשוב מאוד לדעת כיצד לבחור לו בצורה הטובה ביותר את המזון שהכי יתאים לו.

קודם כל לפני שמתחילים במסע החיפוש של אוכל לגורי כלבים - מומלץ להתייעץ עם וטרינר שיעזור לכם להבין מהו האוכל המתאים ביותר לגור הכלבים שלכם בהתאם לגזע שלו וגודלו העתידי. אם זה גור שאימצתם או מצאתם ואינכם בטוחים בגזע שלו או בגילו, הווטרינר יוכל לעזור גם בכך. בדיקות רפואיות נוספות יוכלו להעיד על חוזקו ומצבו הבריאותי והיכן הוא צריך חיזוקים חיסוניים או תזונתיים, בהתאם למצב פרוותו, שיניו, חיוניותו ועוד.

בהתאם לתוצאות ולהמלצות שתקבלו אצל הווטרינר, תוכלו לגשת לחנות המתמחה בתזונת חיות מחמד, או לבדוק באתרי אינטרנט המבצעים משלוחים של מזונות, חטיפים וצעצועים לכלבים. כך או כך, תוכלו למצוא מבחר כביר למדי של טעמים, גדלים, צבעים, צורות ומותגים, בתקציבים משתנים, וחשוב לא להתבלבל מדי בתוך כל השפע הזה.

לא תמיד מה שהכי יקר הוא בהכרח הכי טוב, אבל רמות המחירים השונות בהחלט נותנות אינדיקציה על טיב המזון. נכון שגידול כלב גורר לא מעט הוצאות כספיות נוספות כמו צעצועים, חטיפים וטיפולים רפואיים, אבל מראש עליכם לקחת זאת בחשבון, להיערך לכך ולא להתפשר על מזון זול. תנו לגור שלכם מזון שלם ומאוזן ב- 100% מאיכות טובה, כזה שיסייע לגופו למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בו. זכרו: מזון איכותי תורם רבות להתפתחות תקינה ובריאות מיטבית, אל תוותרו על זה!

שימו לב לדבר נוסף בהקשר זה: אחד הדברים החשובים ביותר, הוא לא להתפתות לתת לכלבכם מהמזון שלכם. זה נכון, פרצוף של כלבלב מתרפק המתחנן לנגיסה זה משהו שקשה מאוד לעמוד בפניו, אבל כלב גדל להיות בריא, חזק ומחונך כאשר מקפידים לתת לו מזון המותאם ונכון לו. מעבר לכך שישנם סיכונים לא מעטים במתן שאריות אוכל מבושל עתיר תבלינים מהמטבח שלכם שיכול להכיל רכיבים שעלולים להזיק לבריאותו. ואם רוצים לפנק - תנו לו פשוט חטיף המיועד לכלבים.

כיצד בוחרים את סוג המזון המתאים ביותר לגור הכלבים שלי?