השר אריה דרעי
השר אריה דרעיצילום: הלל מאיר/TPS

שר הפנים אריה דרעי הודיע ביום חמישי האחרון לראשי הרשות באזור שער השומרון על כוונתו לאחד את היישובים שערי תקווה, עץ אפרים ואלקנה.

דרעי ימליץ לאלוף פיקוד המרכז על איחוד היישובים הללו עוד לפני הבחירות המקומיות הקרובות, בהתאם להמלצת הוועדה המקצועית במשרד הפנים לפני מספר חודשים.

לדברי דרעי, לקראת 2023 גם היישוב אורנית צפוי להיכלל באיחוד הרשויות. בשומרון מקווים שעם השלמת איחוד ארבעת היישובים, הרשות החדשה תהפוך לעיר ואם ביהודה ושומרון.

נציין כי ראש המועצה המקומית אלקנה, אסף מינצר, נאבק עד לאחרונה במהלך לאיחוד הרשויות. נכון לשעה זו מינצר טרם הודיע האם הוא תומך ביוזמה או מתנגד לה.

איש ההתיישבות בני קצובר, ממקימי גוש אמונים, היה מתומכי איחוד הרשויות ואמר לפני כשלושה חודשים "החלום שלנו כשבאנו לבנות את השומרון היה להקים ערים גדולות, שהשומרון יהפוך למרכז הארץ באופן אמיתי כפי שהוא היום גיאוגרפית. אט אט אנחנו רואים היום את הדבר הזה קורה. זה רגע מכונן ומרגש''.

קצובר התייחס גם לטענות המתנגדים למהלך, ''לצערי יש עניין של התבדלות. יש ביו"ש ישובים קטנים שרוצים להישאר קטנים וכך קורה. לעומת זאת הישובים שרצו לגדול גדלו והם אלו שבסופו של יום יחזקו את ההתיישבות''.

לדבריו הקמת העיר החדשה במערב השומרון ''תאפשר פיתוח של אדמות שלא נוצלו עד היום בגלל וויכוחים פנימיים שהיו קיימים אפילו בתקופה שאני הייתי ראש מועצה. המהלך הזה יאפשר לבנות את האיזור בתנופה אדירה עם פיתוח שלא ראינו".