עבודה עברית
עבודה עברית יוני קמפינסקי

כ-100 בעלי עסקים יהודים פנו במכתב לבית המשפט המחוזי בירושלים אשר צפוי לדון בשבוע הבא בערעור שהגישו באתר עבודה עברית נגד פסיקת בימ"ש השלום אשר קבע כי פעילות האתר אינה חוקית והשית קנס של 40,000 ש"ח על מפעיליו.

"אנו החתומים מטה, בעלי מקצוע יהודים במקצועות שונים, נדהמנו מהחלטת בית משפט השלום האוסר לפרסם את שמנו כבעלי מקצוע יהודים״, כתבו בעלי העסקים.

״אנו מצפים מכם להפוך את ההחלטה לטובת המשך עתידנו ועתיד ילדינו. אנו עובדים קשה על מנת לפרנס את משפחותינו, והחלטה זו פוגעת קשות ביכולתנו להביא פרנסה לבני משפחותינו״.

בנוסף הזכירו בעלי העסקים לשופטים כי עבודה עברית היא ערך שעליו הוקמה המדינה. "ערך העבודה העברית היה נר לרגלם של בוני הארץ; בן-גוריון, א.ד גורדון, ברנר ועוד, שעקרון זה היה נר לרגלם.
בהחלטתכם זו אתם בוחרים אם להיות מממשיכי דרכם של מייסדי המדינה או שחלילה אתם מחליטים להפנות להם עורף ולשים קץ למפעל הציוני ולשגשוגם ופריחתם של הפועלים העבריים במדינת ישראל שנבנתה בעמל כפיים״, הוסיפו.

נזכיר כי האתר נתבע ע"י המרכז הרפורמי לדת ומדינה בשיתוף מרכז מוסאוא (שוויון) לזכויות האזרחים הערבים בישראל, אשר זכו כאמור בתביעתם.

בערעור כתב עו"ד אורי צפורי מתנועת דרך חיים אשר מייצג את האתר כי "לא יתכן שדווקא במדינת ישראל, מדינת העם היהודי, יאסר על יהודים להקים גוף שעניינו עשיית צדקה וחסד עם יהודים", לטענתו, חוק איסור הפליה במוצרים ושירותים לא נועד כדי למנוע מיהודים לעשות חסד עם יהודים.

"פסק הדין של בית המשפט קמא קובע למעשה כי כל גוף, או אדם, אשר יבקש לחלק צדקה לפלח באוכלוסייה, המוגדר על פי דת או לאום, לא יוכל לעשות כן ויאלץ לחלק את הצדקה באופן שווה לכל דורש, תוצאה כזו היא בלתי מתקבלת על הדעת, ומעקרת, הלכה למעשה, ערכי יסוד לאורם התקיים עם ישראל במשך דורות, ערכים כמו 'אהבת ישראל' ו'ערבות הדדית'", נכתב ע"י עו"ד צפורי.

אורי קרשנבאום מתנועת דרך חיים מקווה שקריאת בעלי העסקים לשופטים תישמע. "גם שופטים שמצויים בתוך מערכת מאוד בעייתית ומנוכרת הם בסופו של דבר יהודים שלב יהודי בקרבם.

״אנו מקווים שפנייתם של בעלי העסקים תפול על אזניים קשובות ולב יהודי חם. בעז"ה אנו מאמינים שהשפיות תחזור ובסופו של דבר הערך הבסיסי של אהבת ישראל יגבר על מי שלוחמים בו״, מסר קירשנבאום.