ישראל לא עושה כלום כדי להחזיר את הדר

לאה גולדין, אמו של סגן הדר הי"ד, כועסת על ההחלטה להחזיר גופות מחבלים, דקות לפני כניסת השבת. "ראש הממשלה מפקיר את החיילים.

ערוץ 7 , ג' באדר תשע"ח

לאה גולדין בכנסת
לאה גולדין בכנסת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין הי"ד שגופתו מצויה בשבי חמאס, מותחת ביקור חריפה על החלטת הממשלה לשחרר מחבלים שרצחו יהודים ללא כל תמורה.

"הדר נמצא בעזה כבר שלוש וחצי שנים וממשלת ישראל לא עושה כלום כדי להחזיר אותו", האשימה גולדין בראיון לגלי צה"ל.

היא אמרה כי חשה באוזלת יד מצד קובעי המדיניות. "בין הצעדים שעשו עד עכשיו היה למנוע החזרת גופות למחבלי חמאס. כל הדברים לא בוצעו בכלל. ביום חמישי האחרון עמד פרקליט המדינה והודיע שישראל מקיימת את החלטת הקבינט שלא להחזיר גופות. דקות לפני כניסת שבת, מתחת לרדאר, החזירו כמו גנבים בלילה את הגופות. אחרי שפרקליט המדינה הצהיר בבג"ץ שלא יחזירו אז עושים זאת".

גולדין טענה כי האחריות להשבת גופות החיילים שבידי חמאס היא אך ורק של ראש הממשלה. "זו בדיחה גרועה לקבוע איתנו פגישה בזמן ביעור חמץ. הם קובעים איתנו חודשיים מראש כדי לסמן איזה וי. מבחינתנו ראש ממשלה שמפקיר את החיילים לא ראוי לחגוג 70 למדינת ישראל".

"התהליך שאנחנו עומדים מולו זו החלטת קבינט להקשות על אנשי חמאס. צריך להראות איזושהי עשייה. מפקירים את החיילים. ראש הממשלה צריך להתעורר, חובתו להחזיר אותם, אין לו שום זכות למשהו אחר", סיכמה האם.