בני עקיבא העולמית חוגגת 70 לישראל

45 שליחי תנועת בני עקיבא העולמית השתתפו בטקס הדלקת משואות ייחודי לרגל 70 שנים למדינת ישראל שהתקיים בניו ג'רזי שבארה"ב.

רעות הדר , ג' באדר תשע"ח

הכינוס של בני עקיבא העולמית בניו ג'רזי
הכינוס של בני עקיבא העולמית בניו ג'רזי
צילום: בני עקיבא העולמית (WBA)

בסוף השבוע התקיים כנס שליחי צפון אמריקה של תנועת בני עקיבא העולמית בעיר ניוארק שבניו- ג׳רזי.

שיאו של הכנס היה אמש (מוצ"ש) בטקס חגיגי וראשון בשורה של אירועים לכבוד יום העצמאות ה-70 למדינה, במהלכו בחרו השליחים דמויות מופת מן החברה הישראלית והדליקו בשמם משואות.

יו"ר הכנסת יואל אדלשטיין שלח את ברכתו לטקס וביקש לחזק את ידי השליחים התורמים את חלקם לחברה ולמדינה.

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי בירך את השליחים, ואמר כי הם עמלים "לחזק את הקשר של כל יהודי בעולם לעם ישראל, לארץ ישראל ולתורת ישראל ובזכות העשייה של בני עקיבא העולמית יזכור כל יהודי שיש לו קהילה ויש לו בית בישראל".

מקסין פסברג, מנכ״לית אינטל ישראל לשעבר, התייחסה לתפקיד החשוב של ישראל כמדינת סטרט-אפ "שהביאה את ישראל להישגים בלתי רגילים ב-70 שנה". היא קראה לשליחים להאדיר את החינוך הישראלי השואף למצוינות ולחדשנות וביקשה להדליק משואה "לכבוד היזמות הבלתי פוסקת של מדינת ישראל".

יעל ארד שלחה גם היא את ברכתה בשמה ובשם חבריה לספורט הישראלי. בתחום המוסיקה והתרבות שלח ישי ריבו את ברכתו. הוא התייחס לכוחה של המוסיקה בתרבות ובהיסטוריה היהודית ככלי מחבר ומגשר. "אני חייב להודות בשמי ובשם כל התעשייה הזאת, לפעילות של בני עקיבא העולמית על מה שאתם עושים ומגיעים דרך הפעילות שלכם עם השירים האלה לקהל הגדול בתפוצות".

כנס השליחים של צפון אמריקה הוא כנס שנתי, אליו מגיעים כל השליחים במדינות ארה״ב וקנדה, ויחד דנים בסוגיות הבוערות בסניפים המקומיים. כמו כן, במהלך שיעורים והרצאות הניתנים לאורך הכנס מקבלים השליחים כלים ותמיכה מהנהלת התנועה המסייעים להם בהמשך פעילותם.

״השנה בחרנו כמו כל עם ישראל להתייחס לנושא המבורך הזה, 70 שנה למדינה", סיפר מזכ״ל תנועת בני עקיבא העולמית רועי אביקסיס.

"בהיותנו שליחים בעולם, לעתים קשה ליצור את החיבור לנושאים המעסיקים את הציבור בישראל, גם אם אלו נושאים בוערים ביותר. לפיכך, בחרנו להעצים דמויות מופת ישראליות, העוסקות בתחומים בינלאומיים אשר המכנה המשותף שלהם עם יהדות התפוצות גדול. כך יוכלו שליחנו לשאוב כוחות ורעיונות ולהביא לטקסים רלוונטיים עבור קהילותיהם ביום העצמאות הקרב ובא. אנו סומכים על השליחים שלנו שהם יעצימו את הטקס שקיימנו אמש למקומות חדשים ומרתקים ב-ה׳ באייר הקרוב", הוסיף אביקסיס.