מעלה אדומים: "מחבקים את לוחמי מג"ב"

הוקם גדוד אדומים בגזרת עוטף ירושלים של משמר הגבול. מפקד מג"ב: הקמת הגדוד תעלה את איכות הפעילות של הלוחמים.

ערוץ 7 , ג' באדר תשע"ח

מעלה אדומים: "מחבקים את לוחמי מג"ב"-ערוץ 7
הטקס, היום
צילום: דוברות המשטרה

טקס פתיחת גדוד אדומים בגזרת עוטף ירושלים של משמר הגבול, נערך היום (ראשון) בבסיס גדוד אדומים הסמוך לאבו-דיס.

מרחב מג"ב עוטף ירושלים הוקם לפני כשנה וחצי כמרחב עצמאי. הלוחמים שבמרחב פועלים לאורך כל ימות השנה במעברים, בכפרים ובמחנות הפליטים ובפעילותם מהווים מגן אנושי לתושבים, מונעים כניסת בלתי מורשים לשטחי מדינת ישראל, הברחות אמל"ח, סיכול פיגועי טרור ועוד.

לפני הקמת גדוד אדומים, פעלו במרחב עוטף ירושלים שני גדודים, הגדוד צפוני והגדוד דרומי. מהיום יפעלו בגדוד אדומים שבמרכז הגזרה שלוש פלוגות מג"ב.

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, אמר בטקס כי"מאז הפעילות של מרחב עוטף ירושלים כמרחב עצמאי, נרשמו הישגים מרשימים והצלחות מבצעיות רבות. הקמת הגדוד הנוסף בעוטף ירושלים, גדוד אדומים, יביא לפעילות הכוחות בתא שטח קטן יותר, מה שיעלה את איכות הפעילות של לוחמי מג"ב בגזרה''.

מפקד מרחב מג"ב עוטף ירושלים, נצ"מ בריק יצחק, אמר "משמר הגבול בכלל ומג"ב עוטף ירושלים בפרט נבחר לעמוד בחזית העשייה הביטחונית והפך לגוף המזוהה ביותר עם הלחימה בטרור ועם ההגנה על חוסנו של העורף האזרחי. יש לנו תפקיד חשוב, מכריע וייחודי אשר מחייב אותנו לפעול במקצועיות, ערכיות ורגישות על מנת לשמור על המרקם העדין שקיים בירושלים וסביבתה''.

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, אמר "תושבי מעלה אדומים חיים בביטחון, בשלווה ובאיכות חיים גבוהה בזכות לוחמי מג"ב שעושים עבודת קודש טובה ומקצועית בכדי לשמור עליהם ועל ילדיהם כל יום. אנו מחבקים ומאמצים אל ליבנו את לוחמי מג"ב ורואים בהם כחלק בלתי נפרד ממשפחת מעלה אדומים".