ברושי לבנט: להתמקד בנושא הכחשת השואה

ח"כ איתן ברושי פנה לשר החינוך בנט: הקדש את יום השואה הקרוב לעיסוק בהכחשת שואה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ח

יוזם. ח"כ איתן ברושי
יוזם. ח"כ איתן ברושי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) שיגר היום (שני) מכתב אל שר החינוך נפתלי בנט, בעקבות האירועים האחרונים בפולין והתבטאויות ראש ממשלת פולין.

במכתב העלה ברושי יוזמה כי במסגרת יום השואה הקרוב שייערך בבתי הספר ובמוסדות הלימוד, עיקר המיקוד יהיה סביב נושא הכחשת שואה והדרכים להתמודד איתה.

יוזמתו של ח"כ ברושי מגיעה לאחר שורה של אירועים שמהווים לראייתו מקרים חמורים של הכחשת שואה והסרת אחריות ממבצעי פשעים כנגד היהודים במהלך השואה ומלחמת העולם השנייה, בראשם העברת החוק הפולני שמפחית מחומרת חלקה של פולין ושל אזרחים פולנים בשותפות לרצח יהודים בשואה.

עוד מציין ח"כ ברושי במכתבו את התבטאותו המקוממת של ראש הממשלה הפולני על כך שהיו בשואה "פושעים יהודים כשם שהיו פושעים פולנים" ואת השתתפות ראש הממשלה הפולני בטקס לזכרה של מחתרת פולנית ששיתפה פעולה עם הנאצים.

לדברי ברושי, "האירועים האחרונים שמרכזם בפולין מהווים ביטויים מסוכנים של הכחשת שואה וניסיונות הסרת אחריות ממבצעי פשעים כנגד היהודים במהלך השואה ומלחמת העולם השנייה".

"לאור מגמות הולכות וגוברות אלו פניתי אל שר החינוך בבקשה כי את יום השואה הקרוב שיצוין בבתי הספר ובמוסדות הלימוד, יקדישו בעיקר לעיסוק בהכחשת שואה ובדרכים להתמודד איתה. בוודאי בשנת השבעים לעצמאות המדינה, חשוב ביותר להביא את הנושא בפני כלל תלמידי ישראל", הוסיף.