דרישה: לבטל דיון בנושא להט"בים בצה"ל

מרכז ליב"ה דורש מיו"ר ועדת חוץ וביטחון אבי דיכטר לבטל דיון שנקבע למחר בנושא פעילות צה"ל לשילוב הקהילה הלהט"בית.

ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ח

דרישה: לבטל דיון בנושא להט"בים בצה"ל-ערוץ 7
ועדת החוץ והביטחון. ארכיון
צילום: חזקי ברוך

אורן הניג ואריאל פופוביץ' ממרכז ליב"ה שיגרו היום (שני) מכתב ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אבי דיכטר, בדרישה לבטל דיון שנקבע למחר בוועדה בסוגיית "פעילות צה"ל לשילוב הקהילה הלהט"בית".

במכתבם מפרטים השניים את השתלשלות הדיון הציבורי סביב נושא השימוש בצה"ל כסוכן שינוי חברתי בחברה הישראלית, ומסמנים את הדיון בנושא מחר כחלק ממגמה זו.

"להבנתנו, הפיכת ה'קהילה' הלהט"בית לדבר מובן ולמבנה משפחתי נורמטיבי זוהי קביעה הנתונה לוויכוח חריף ונוקב בקרב אזרחי ישראל", מציינים השניים במכתב.

לקריאת המכתב המלא לחץ כאן

לדבריהם, "קביעת ישיבת הוועדה תחת הכותרת הזאת, וקבלה של דבר המובן מאליו כאילו ברור שאחד מתפקידיו של צה"ל הוא שילוב ה'קהילה' הלהט"בית, כמוה כשימוש בצה"ל להיותו סוכן שינוי לחברה הישראלית לקידום תפיסות חברתיות נתונות במחלוקת, דבר שלא ראוי ואסור שיעשה".

"דווקא בימים אלו בהם מורגשת התחממות בחזית הדרומית והצפונית, מצער לראות שצה"ל וועדת חוץ וביטחון עסוקים בקידום אג'נדות חברתיות בעייתיות ולא רק בהבטחת המוכנות והמבצעיות של חיילינו", טוענים עוד השניים.

האגודה למען הלהט"ב בישראל מסרה בתגובה "בשנים האחרונות ליווינו עשרות רבות של לוחמות ולוחמים להטבים, קצינות וקצינים, גיבורות וגיבורי ישראל, חלקם גם נפגעו במהלך שירותם הצבאי, בהם גם חללי צה"ל.

מרכז ליב"ה מחלל את כבודם של מי שחירפו נפשם למען שלום המדינה ומשתמט מכל ערך מוסרי או יהודי. עוד הוכחה שעלינו להפריד לאלתר בין צה"ל לבין מיסיונריות דתית קיצונית וגדודי הג'יהאד היהודי. חיילות וחיילים להטבים ימשיכו לשרת בכל שדרת התפקידים כולל קצינים בכירים במטכ"ל ואילו חבורת המשתמטים של ליב"ה תמשיך לחפש כותרות וגימיקים כדי למשוך תשומת לב ציבורית לארגון קיקיוני של עלובי נפש ופחדנים".