בית המדרש
בית המדרש ישיבת תמ"ר

ישיבת תמ"ר שבגולן, ישיבה טכנולוגית הכוללת מגוון מגמות המכינות את התלמידים ליחידות הטכנולוגיות המובילות ביותר בצה"ל ולאחר מכן לחברות ההייטק הגדולות במשק.

הישיבה נותנת אפשרות לתלמידים לשלב אווירה ישיבתית, יחד עם לימוד טכנולוגי ברמה הגבוה ביותר.

הישיבה מציעה ל- 150 התלמידים שלה מגוון מגמות טכנולוגיות כגון: אלקטרוניקה ומחשבים, הנדסת תוכנה וכן מגמת פיתוח ועיצוב מוצר.

ראש הישיבה ומנהלה הרב ירון בן חיים מספר לערוץ 7 שלצד החינוך הטכנולוגי עומד גם הרצון לחנך לתורה ערכים וחברה, "הטכנולוגיה בישיבה נמצאת לא רק בצד הלימודי אלא גם בצד הערכי. בישיבה עמלים על בניין האישיות, בניית עולם ערכי ובניית חוסן אישי. טכנולוגיה בלי ערכים זה רובוטים. מעבר לטכנולוגיה חייבים גם עולם ערכי. כמו כן, בעידן בו הטכנולוגיה גורמת לכל אחד להסתגר בתוך עצמו ולמעט ביצירת קשרים חברתיים, דווקא כישיבה טכנולוגית ישנו דגש על הפן החברתי, עבודה בצוות, התנדבות ותרומה לקהילה. בנוסף לכל אלו הישיבה מחנכת את תלמידיה לחשיבה יצירתית ובלתי קונבנציונאלית תוך דגש על פיתוח יכולות למידה וחשיבה ולא רק שינון ידע שקיים בכל מקום. כרב וכמחנך אני מאמין בחינוך למצוינות בכל תחום בחיים. אנחנו צריכים להיות מצוינים בעבודת ה', בלימוד תורה ובערבות הדדית. יש לנו שליחות ומשימה בחיים ואנחנו צריכים לעשות אותה בצורה הטובה ביותר".

הוא מאמין שהציבור הדתי לאומי צריך לעמוד בראש בחזית הטכנולוגית, "השאיפה שלנו היא להגיע כמה שיותר רחוק ומי שיש לו מוטיווציה והוא מוכן לעבוד קשה זה המקום".

לדבריו השילוב בין תורה וטכנולוגיה הוא מאתגר, "אנחנו נעים בין שתי הקצוות יש לנו גם תלמידים שמעדיפים לפני השרות ללכת למכינה או לישיבה גבוהה לא כולם מיד הולכים לטכנולוגיה. אני בהחלט חושב שזה שילוב מאתגר אבל הסיפוק הוא גדול ומי שיש לו חלומות יכול להצליח אצלנו".

הישיבה התיכונית מדעית תמ"ר מבית רוח הגולן שבמושב נטור שברמת הגולן מכוונת להכשיר דור חדש של אנשי תורה ומדע המשלבים מצוינות בכל התחומים. קמפוס הישיבה הינו מהיפים בארץ וצופה אל מרחבי הגולן והכנרת כולל חדרים מרווחים, כיתות ומעבדות מתקדמות. לנוחות התלמידים מגרשי ספורט, מועדון וחדר כושר חדשני. מעבר למצוינות וההישגים הלימודיים, מתקיימת פעילות חברתית עשירה, תוססת ומעניינת. שבתות הישיבה חווייתיות ומלאות בתוכן, התלמידים יוצאים לטיולים מאתגרים ברחבי הגולן ובכל הארץ. בכל הפעילויות ניתן דגש משמעותי על היוזמה של התלמידים ועל השתתפותם בתכנון ובארגון.

"אנו מכשירים דור של אנשי תורה שיהיו חוד החנית בחזית המדע והטכנולוגיה של ישראל, בדרך להשתלבות במגמות המובילות בתעשיית ההיי טק הצבאית והאזרחית. הישיבה הינה מחלוצי תחום לימודי הסייבר בישיבות התיכוניות בארץ ,"מציין ראש הישיבה הרב ירון בן חיים.

מנכ"ל עמותת רוח הגולן גבריאל חמו" מוסיף, "באמצעות השילוב האופטימלי בין מקצוענות פדגוגית, מצוינות לימודית, לימודי קודש מעמיקים ונוף עוצר נשימה, אנו מגדלים דור מצוין של אנשים שלוקחים אחריות על עצמם ועל הקהילה שסביבם ושואפים להיות מובילים ומשפיעים בחברה הישראלית."

היום הפתוח הקרוב יתקיים אי"ה ביום שלישי, ה- 13.3 ( כ"ו באדר), להרשמה ליום הפתוח: רחל 054-2226470

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו