15 מיליון שקלים לחניכי כפרי הנוער

למעלה מ-20 שנה שלא עודכן התקציב עבור תלמידים בכפרי הנוער. ח"כ מירב בן ארי גייסה את שר האוצר, שאישר תוספת משמעותית

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ח

מירב בן ארי
מירב בן ארי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כ-20,000 תלמידים בישראל מתגוררים ומתחנכים בכפרי נוער כשרובם הגדול הם נערים בסיכון.

לאחר שלמעלה משני עשורים לא יצרו התאמות תקציביות שיספקו את הצרכים הדרושים עבור חניכי כפרי הנוער, ח"כ מירב בן ארי (כולנו) בשיתוף עם הפורום הציבורי לכפרי הנוער והפנימיות, פנתה לשר האוצר, משה כחלון שהבין את המצוקה ואישר תוספת תקציבית של 15 מיליון שקלים.

בן ארי קיימה פגישות רבות עם מנהלי כפרי הנוער, מדריכים ועם נערים השוהים במוסדות אלו. בנוסף, בן ארי יצאה לשטח וסיירה בכפרי נוער ברחבי הארץ, על מנת להבין את שורש הבעיה ולטפל בה בצורה המיטבית. לאחר שפנתה לשר האוצר, משה כחלון שמכיר את הנושא מקרוב, הוא החליט לדאוג לנערים ואישר את התוספת.

השר כחלון אמר כי "כפרי הנוער הם מוסדות חברתיים מהמדרגה הראשונה שאפשרו לעשרות אלפי בני נוער להשתלב ואף להוביל את החברה הישראלית לאורך השנים. לכל נער ונערה מגיעה אותה ההזדמנות להצליח, וזה לא משנה מה הן נסיבות חייו. זו האחריות שלנו כחברה וזו האחריות שלנו כמדינה".

"תוספת התמיכה היא חלק מהמדיניות החברתית שאנחנו מובילים וברגע שח"כ מירב בן ארי פנתה אליי בנושא, היה ברור שאנחנו נתמוך ונעמוד לצד כפרי הנוער והנערים ונערות המתחנכים בהם", דברי השר כחלון.

ח"כ בן ארי הוסיפה, "לאחר שבמשך שנים כפרי הנוער נאלצו להתמודד עם קשיים כלכליים כדי לאפשר לנערים רמת חיים טובה, הצלחנו להביא תוספת תקציבית משמעותית. הישג חשוב שישפר את חייהם של הנערים והנערות שלומדים וחיים בכפרי הנוער".