פלא
פלא צילום: יח"צ

בשלב מסוים החלטתי להפסיק להתעלם ולשאול מה העניין. היא ניסתה להתחמק קצת בהתחלה ולפטור את העניין כ"שטויות לא מעניינות" אבל לבסוף הודתה במבוכה קלה שהתחילה בפרויקט שאפתני של סידור וניקיון הבית וקצת אחרי שהתחילה, אנרגטית וחדורת מטרה, הלכה ודעכה אל מול הבלגן האינסופי והלכלוך שהצטבר במשך חודשים מספר של עצלות ושאננות. לא הייתה יכולה להיות אף אחת אחרת שתוכל להבין ללבה כמו שאני הבנתי.

מתוך הזדהות עמוקה, על אף שאני עצמי לא חובבת סדר וניקיון בלשון המעטה, עשיתי הקרבה (חברה טובה או לא?) ואמרתי לה: אל תזוזי. אני מגיעה, ומביאה לך משהו שיציל אותך. עד שאני מגיעה, תני דחיפה אחרונה עם הסידור וכשאגיע נסגור את הפינה של הניקיון. פעם ראשונה בשיחה הזאת שמעתי אושר בקול שלה.

כשהגעתי היא אכן עמדה בתנאי שהצבתי - היא הצליחה לסדר את הבית לא רע והכינה אותו לניקיון. "נו נו מה הבאת לי? שאלה בהתרגשות ברגע שראתה אותי, "מה יש לך שם? ציפור, מטוס, סופרמן?". חייכתי אליה ואמרתי לה "בערך סופרמן, רק הרבה יותר טוב". הבאתי איתי כמובן את דלי הפלא. עכשיו, אתם בטח חושבים שזה שם מאוד דרמטי למוצר שאמור לסייע בניקיון הבית - "דלי הפלא", אבל הוא לגמרי גיבור על. ואם הוא עזר לי להתגבר על הרתיעה והקושי שבניקיון הבית, הוא בטוח יכול לעזור לכולם.

"דלי? זה מה שהבאת לי? דלי?"

"דלי הפלא", תיקנתי אותה, ואז הוספתי "את מכירה אותי ואת היחסים שלי עם ניקיון, את חושבת שהייתי מביאה לך משהו שלא עובד? ככה את סומכת עליי?" היא הבינה את ההיגיון בדבריי, התנצלה מיד ושאלה בסקרנות "נו, אז מה כל כך מיוחד בדלי הפלא הזה שלך?"

ואז התחיל סשן מרהיב של הסברה וניקיון בד בבד. הסברתי לה איך אפשר כמעט להנות אפילו, רחמנא ליצלן, מפעולת הניקיון. הדגמתי בפניה את כל הפונקציות השימושיות של דלי הפלא ומה שבעצם הופך אותו לכה אדיר ויעיל - המוט הטלסקופי שלא מחליד וניתן לכוונן אותו לגובה שלך כך שלא תצטרכי לשבור את הגב ולהתכופף מעבר להכרח, המגב שמחובר לציר באופן שמאפשר לו להיות גמיש ולהכנס גם לפינות שהכי מרגיזות אותך כשאת מנסה לנקות כמו שצריך, המסחטה המעולה שמייבשת את הסמרטוט בקלות, מהירות ויעילות מבלי שתצטרכי להתכופף מעל האמבטיה, לסחוט עד שהידים נהיות אדומות וכל השרירים נתפסים וכל כולך מלאה מים מטונפים.

אפילו עם העובדה הפשוטה שיש לכל הקונסטרוקציה הזו גלגלים שעוזרים לנייד את העסק בקלות ממקום למקום בלי להרים את הדלי הכבד ממקום למקום משנה את כל התמונה הזאת שנקראת ניקיון הבית. לבסוף, הקלות שבה ניתן לאחסן אותו, גם כשאין לכך ארון מיוחד, משום שהוא אסתטי ופונקציונלי ונכנס נהדר לכל פינת חדר שבוחרים.

"נו אז איפה תאחסני אותו?" שאלתי אחרי הסחיטה האחרונה, אל מול הבית המצוחצח. "מה הכוונה?" שאלה.

"זה שלך, מתנה ממני" אמרתי "כל אדם ראוי שיהיו לי כזה בבית, במיוחד אנשים מסוגנו". היא הייתה כל כך מאושרת שהרגשתי כאילו אני באמת סופרמן לרגע.

דלי הפלא, הגדג'ט שיבריק לכם את הבית

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו