סמ"ר שילה סימן טוב ז"ל
סמ"ר שילה סימן טוב ז"לצילום: באדיבות המשפחה

נריה אבודרהם, בן דודו של סמ"ר שילה סימן טוב ז"ל (23) מהישוב צופים, שנפטר מפצעיו היום (שני) לאחר שנפצע קשה בתאונה בכביש 6 בשבוע שעבר, מגלה הערב כי שילה לא היה אמור להיות כלל נוכח בתאונה.

"שילה בכלל לא היה אמור להיות שם. הוא קיבל שחרור הביתה אבל החליט לפרגן לחבר אחר", סיפר אבודרהם.

הוא הוסיף, "הייתה לו שמחת חיים. הוא אהב לעזור והתנדב המון, בארגונים כמו 'אילן', 'שמחה לילד' ועוד ובמקומות נוספים".

יהודה ברכיה, חברו של שילה ז"ל לישוב, ספד לו. "הוא היה חייכן, אוהב להתנדב. ממש צדיק. כולם אהבו אותו והכירו אותו. הוא היה ספורטאי ושיחק בליגות השומרון. זו אבדה קשה לישוב".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר כי "סמל ראשון שילה סימן טוב היה מהשורה הראשונה של הנוער בשומרון. הוא היה כל כולו התנדבות ונתינה למען הכלל, אדם אהוב בישוב צופים ואהוב בקרב חבריו הרבים מנוער השומרון וגם מחוצה לו".

"הוא שירת בקו בשומרון בהצטיינות והיה דמות מופת גם לחבריו ביחידה וגם לחבריו בישוב. הישוב צופים וקהילת השומרון כולה, אבלים על מותו הטראגי של שילה. אנו מחבקים ברגעים קשים אלו את המשפחה היקרה, אחת המשפחות השורשיות בצופים. אנו נעמוד לצדם ברגעים אלו ונחזק אותם", הוסיף דגן.

סימן טוב ז"ל הניח אחריו הורים, אביבה ועוזי וחמישה אחים.

הלוויתו תיערך מחר בשעה 14:30 בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

בתאונה שאירעה ביום שלישי שעבר, בין משאית לשלושה כלי רכב צבאיים בכביש 6 לכיוון דרום, סמוך למחלף ניצני עוז נהרגו שני חיילים. עוד עשרה חיילים נפצעו, אחד מהם, סימן טוב ז"ל שנפצע באורח קשה ונפטר היום, ותשעה נוספים נפצעו באורח קל עד בינוני.

מפקד פיקוד הצפון, האלוף יואל סטריק, הודיע כי הקים צוות מומחים בראשות אלוף-משנה יאיר נתנס, מפקד עוצבת "כידון", כדי שיבדוק את נסיבות האירוע.

במקביל נפתחה חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת לבדיקת נסיבות התאונה.