פיט הגסת', מגיש בכיר ברשת 'פוקס ניוז' ומי ששירת כקצין בצבא האמריקני, היה הערב (שני) אורח הכבוד של כנס התקשורת של ערוץ 7 שעסק ביחסי ישראל וארה"ב ונערך במלון המלך דוד בירושלים.

בפתח דבריו, ציין הגסת' "שלושה דברים שהאמריקנים צריכים לזכור", כדבריו.

הראשון, "שההיסטוריה לא נגמרה, מסלול החיים נמשך". הנקודה השנייה שהעלה המגיש היא ש"הרבה אמריקנים מניחים שמכיוון שאמריקה היא המדינה העשירה והחזקה ביותר בעולם, זה יימשך כך כל זמן. מי שנמצא פה מבין שההיסטוריה לא נגמרה, וששום דבר בעולם הוא בלתי נמנע. עמידתנו במלון הזה, בעיר הזאת, בארץ הזאת, מוכיחה את הקשר הניצחי שיש בין העמים שלנו".

הנקודה השלישית, לדברי הגסת' היא ש"אם המאה ה-21, המאה שבה אנו נמצאים, לא תהיה בהנהגת ארה"ב ועמים חופשיים אחרים כמו ישראל - המאה הזאת לא תהיה חופשית".

"אני לא צריך להרחיב על כל מה שהתרחש במאה ה-20, כדי שנעמוד כאן היום. מלחמות, שואה, מלחמת עצמאות. אם את המאה ה-21 לא יובילו באומץ לב גברים ונשים חופשיים, היא תהיה חשוכה מאוד. ההיסטוריה לא נגמרה. אמריקה יכולה גם להשתנות בעוד העם היהודי וישראל יחיו לנצח והברית בין העמים תתקיים לנצח. עלינו, כאנשים חופשיים, לוודא שאנחנו שומרים על החופש הזה בכל פינה".

הגסת' התייחס גם לסוגיה האיראנית ואמר כי "כל מה שצריך לעשות זה להסתכל על האופן בו ממשל אובמה התייחס לנושא מול היחס של ממשל טראמפ. ממשל אובמה עשה כל שביכולתו כדי לחתום על עסקה איומה שיוצרת דרך להשגת נשק גרעיני, שמאיים על עצם קיומה של אמריקה".

"זה מה שממשל אובמה נתן לעולם. הממשל של טראמפ, לעומת זאת, קרא כבר מיומו הראשון לפעול נגד המשטר האיראני. העמידה האיתנה של שותפינו הישראלים לצידנו, יצרה גם את ההזדמנות, לפני חודשים אחדים, להכריז על ירושלים כבירתה הנצחית והבלתי מחולקת של ישראל, ואני גאה מאוד במה שעשה נשיאנו״, סיכם הגסת'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו