קליין והצוות הרפואי
קליין והצוות הרפואי צילום: אפרת שררה, אלבום משפחתי

אייזיק קליין (84), תושב רחובות, אב לשניים וסב לנכדים ולנינים, רוכב בכל יום על אופניים מאז גיל 18.

לפני כשבוע, דקות ספורות לאחר שהחליף סוללה באופניו והחל בנסיעה, התפוצצה הסוללה בחוזקה במהלך רכיבת מבחן ושתי רגליו בערו מהאש המתלקחת.

הוא הובהל למחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי קפלן, בניהולה של ד"ר דנה אגוזי, עם כוויות מפושטות בדרגה 2 ו – 3 ברגליו וכאבים קשים, ואושפז לטיפול ממושך ומורכב בכוויות. ייתכן שקליין יזדקק לטיפול ניתוחי בהמשך.

ד"ר אגוזי הסבירה כי "בגיל המבוגר עלול אירוע חריג כזה לגרום לסכנת חיים ממשית ולמזלו של המטופל גופו חזק והוא התמודד היטב עם היקף הפגיעה ועוצמתה. אנחנו טיפלנו בו במהירות וביעילות".

קליין רוכב שנים רבות על אופניים, כדרך חיים, ואף היה רוכב לעבודה מרחובות ליבנה למרות שיש ברשותו רישיון נהיגה ורכב. הוא עבר בשנים האחרונות מאופני ספורט לאופניים חשמליים כדי שיקלו עליו בנסיעה.

"הייתי צריך להחליף סוללה באופניים וחיברו לי בחנות סוללה חדשה מסוג 15 וולט", הוא מתאר. "נסעתי לנסיעת מבחן וכ- 20 דקות לאחר הנסיעה היה פיצוץ אדיר והמכנסיים שלי נדלקו מהאש הבוערת.

''הייתי כמו לפיד בוער. מיד לאחר הפיצוץ היו בטוחים שמדובר בפיגוע חבלני. אישה צעקה 'מחבל מתאבד' כי עפו חלקים מהסוללה ומישהו ניגש אליי עם אקדח שלוף עד שהבין שמדובר בתאונה ועזר לי. הוא גלגל אותי על המדרכה כדי לכבות את האש. הייתי בהלם טוטלי", מספר קליין.

"הביאו אותי לקפלן וכאן כבר הצוות הרפואי הרגיע את הכאבים החזקים והעניק לי טיפול רפואי מסור ואני רוצה להודות לו על כך", הדגיש.

קליין הגיע לבית החולים עם כוויות עמוקות שגרמו לכאבים חזקים ומגבלה בתנועה בחלק האחורי של שתי הרגליים, בכ-10% משטח הגוף. ד"ר אגוזי, מנהלת המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי קפלן, אמרה כי "מיד עם הגיעו לחדר המיון ביצענו טיפול של נוגדי כאב, חבישות מתקדמות שאין צריך להחליפן מדי יום ותזונה מועשרת בחלבונים.

''לאחר מכן הוא החל לעבור טיפולי פיזיותרפיה הפעלתית כדי ליישר את הברך והקרסול ולהגדיל את טווחי התנועה. הוא יהיה מאושפז בקפלן אשפוז ממושך ויכול ויצטרך בהמשך טיפול ניתוחי", ציינה.