נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: מירי צחי

שר החינוך, נפתלי בנט, מתייחס להתדרדרות הביטחונית באחרונה בגבול הדרום ומצביע על איראן כאחראית לניסיונות להצית את גבולותיה של ישראל.

בועידת ערוץ 7 לתקשורת שנערכה במלון קינג דיוויד בירושלים, אמר בנט כי ישראל "חייבת לנהל קמפיין מתמשך - דיפלומטי, כלכלי ומודיעיני נגד ראש התמנון - איראן".

"אנחנו בודקים כל אירוע בדרום בנפרד. הדרך הנכונה להסתכל על המצב היא לומר שיש תמנון גדול - שראשו נמצא בטהרן. יש לו זרוע בלבנון בשם חיזבאללה. יש לו זרוע בסוריה הקרויה המיליציות השיעיות. יש לו עוד זרוע בעזה הקרויה חמאס.

''הגישה שלהם היא שהם מוכנים להילחם עד טיפת הדם האחרונה - של כל מי שהוא לא הם. האיראנים אינם נדיבים מאוד בדמם, אך הם שמחים מאוד לנדב חיי אנשים אחרים. זו התמונה הגדולה", הסביר בנט לבאי הכנס.

הוא סיפר כי "בשלושת העשורים האחרונים, אנחנו נלחמים בזרועות, אבל נותנים חסינות לראש תמנון. ברגע שאתה מבין את זה, אתה מבין את האיוולת של לבזבז את כל המאמצים שלך על השליח בלי לגעת כלל במי ששלח אותו".

"האסטרטגיה של איראן היא לייצר רצף מתמשך שיגיע ממנה אל הים התיכון ואנחנו חייבים לנתק אותו ולשם כך אנחנו פועלים. אמרנו שלא נאפשר לאיראן לבסס את עצמה בסוריה, ואנו פועלים בדיוק כך", דברי בנט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו