דרעי בסיור
דרעי בסיור צילום: לשכת דרעי

שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) קיבל אות אזרחות כבוד מטעם מועצת חצור הגלילית במהלך סיור שערך אתמול בצפון.

את הביקור פתח דרעי בקמפוס ישיבת כפר זיתים לנוער חרדי מתמודד, המשלבת לימודים ישיבתיים עם תעסוקה. השר סייר בבית המדרש הגדוש בתלמידים, וכן במעבדת המחשבים, בנגריה ובחוות הסוסים והתרשם מההשקעה הייחודית ומהצוות המקצועי.

משם נסע השר לסיור במועצה חצור הגלילית והתקבל על ידי ראש המועצה שמעון סוויסה. בסיור מטעם המועצה, נחשף דרעי לתכניות הבניה הגדולות המתוכננות בשטחי המועצה, ואף כובד להסיר את הלוט לפרויקט ׳שוק איכרים׳ הקארדו בעיר שעתיד לשדרג את כל אפשרויות המסחר באיזור לרווחת תושבי חצור.

בישיבת עבודה שהתקיימה מליאת המועצה, יחד עם ראש המועצה״ד שמעון מלכה ובכירים נוספים, פרט ראש המועצה בפני השר את התכניות הרבות הקיימות לפיתוח היישוב והרחבתו, לשדרוג הכניסה למועצה וכן תכנית מיוחדת לשיפוץ אתר קבר חוני המעגל הנמצא בחצור המביא אליו מאות אלפי מתפללים בשנה. במסגרת התכנית, יוקם במקום מרכז מבקרים, ישודרג בית הכנסת באתר, יוסדרו דרכי הגישה וכן פתרונות חניה לעשרות כלי רכב ואוטובוסים.

באירוע חגיגי שנערך בעיר, בהשתתפות בכירי המועצה ונכבדיה ובמעמד רב היישוב הרב מרדכי דעי, הוענקה לשר דרעי אזרחות כבוד על פועלו הרב למען חצור.

״אזרחות כבוד זו ניתנת לך, השר דרעי, על מאמציך הרבים לאורך השנים עבור חצור, ועל פועלך בתקופה זו במסגרת משרדיך השונים״, אמר ראש המועצה.

דרעי הבהיר כי יסייע לתכנית השיקום של קבר חוני המעגל "שיתן את הכבוד הראוי לאתר קדוש זה, המשמש מקום תפילה עבור המוני יהודים בשנה״, כלשונו.