"אי של שפיות בטלוויזיית ג'אנק פוד"

בכנסת נערך כנס חירום נגד סגירת הטלוויזיה החינוכית. יואב קוטנר ושמעון פרנס, שני מגישים בערוץ, הסבירו לערוץ 7 על נחיצותו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באדר תשע"ח

יוזמי כנס החירום עם דמויות פרפר נחמד
יוזמי כנס החירום עם דמויות פרפר נחמד
צילום: ללא

בכנסת התקיים היום (רביעי) כנס חירום נגד סגירת הטלוויזיה החינוכית ביוזמת ח"כ מרב מיכאלי וח"כ פרופ יוסי יונה.

הטלוויזיה החינוכית צפויה להיסגר בחודש אוגוסט הקרוב בעקבות חוק השידור הציבורי. הערוץ יעבור לשליטת תאגיד השידור ''כאן'', ושם יהפוך לערוץ ילדים.

בכנס השתתפו גם אנשי הטלוויזיה החינוכית ביניהם יואב קוטנר ששוחח עם כתב ערוץ 7 ואמר, "החינוכית היא מוסד מאוד משמעותי בתרבות הישראלית, גם בתוכניות לילדים וגם בתוכניות למבוגרים".

קוטנר המוכר כמומחה למוסיקה ישראלית ועובד בערוץ מתחילת דרכו, מספר "באנו להרים קול זעקה שלא יסגרו לנו את הערוץ. זה מוסד שלא מתבייש, שזה לא דבר פשוט בימינו, להעביר ערכים של אומנות ותרבות וכל מיני נושאים שמעניינים גם את הנוער וגם את המבוגרים, בצורה שלא רודפת רייטינג, בצורה שלא הופכת את הכל לבידור קל".

גם השדרן שמעון פרנס שעבד בטלוויזיה החינוכית הגיע לכנס "כדי לתמוך, כדי להביע אהבה והערכה וכדי למחות נגד המגמה לסגירת החינוכית".

"עבדתי בכל הערוצים האפשריים והמקום שהכי נהנתי לעבוד בו, מעשייה מעמיקה ואיכותית ונטולת תחרות רייטינג, זה בחינוכית".

"החינוכית היא לא רק חינוכית לילדים, היא חינוכית גם למבוגרים בישראל של שנות האלפיים, גם מבוגרים, גם אנחנו צריכים חינוך. המדינה צריכה לא רק שלא לסגור אותה אלא לטפח אותה ולהעצים אותה. בעידן של טלוויזיה מאוד שטוחה , טלוויזיה של ג'אנק פוד ושל עריצות הרייטינג, החינוכית היא אי של שפיות. היא מוזיאון ושמורת טבע. חייבים לשמר ולטפח".

פרנס גם טוען שסגירת הערוץ לא יביא לחיסכון כלכלי משום שהתקציב יעבור לתאגיד השידור ושם יבלע ולא ייתן את אותה תפוקה.

ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני) אמר בכנס, "הטלוויזיה החינוכית מתייעלת, היא נחוצה, היא הכרחית. שידוריה נצפו ונצפים מזה עשרות שנים על ידי ילדים והורים".

"צופים רבים לאורך השנים יעידו כי גדלו והתחנכו על שידורי החינוכית והיא נחקקה בזיכרונם לטובה. טוב תעשה הממשלה אם תתמוך בהצעת החוק שהגשתי להצלת החינוכית. כך נוכל לשמור על מקומות העבודה של עשרות העובדים המסורים ולהמשיך לספק תוכן איכותי יחודי וחינוכי לילדי ישראל"

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) הוסיפה, "דורות של ילדות וילדים גדלו וגדלים עדיין על התכנים הנהדרים והאיכותיים של החינוכית. החינוכית היתה ועדיין הוכחה לכך שיש דבר כזה טלוויזיה איכותית, אחראית ומשמעותית, ובניגוד לתעמולה השקרית של הממשלה, המשך הפעלת החינוכית יעלה פחות מלסגור אותה. סגירת החינוכית משמעה הפקרה מוחלטת של ילדות וילדי ישראל לכוחות השוק ואנחנו נאבק בה עד שהממשלה תחזור בה מההחלטה המוטעית הזאת".

ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) יצא בקריאה לשר החינוך ואמר, "אני קורא לך לעשות את המעשה הנכון "ולהפוך את הקערה על פיה". במקום "טקס אשכבה" לחינוכית, קיים טקס הוקרה על פעילותה רבת השנים בתחום החינוך והעבר תקציב להמשך פעילותה להעברת תוכנים איכותיים, חינוכיים ומגוונים לילדנו- מגיע להם יותר".