מסיבת עיתונאים ביישוב עמיחי: מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה

קראווילות חדשות הונחו היום (רביעי) בישוב החדש "עמיחי" שנבנה עבור תושבי עמונה, למעלה משנה לאחר שפונו מבתיהם.

התושבים צפויים להיכנס לבתים בעוד כשלושה שבועות ובמקביל תחל בניית בתי הקבע. היישוב "עמיחי" הוקם על גבעה במזרח גוש שילה בין שבות רחל לעדי עד.

ראש לשכת ראש הממשלה, יואב הורוביץ', הגיע הבוקר לעמיחי וצפה מקרוב אחר התקדמות העבודות במקום.

ראש המועצה האזורית בנימין, אבי רואה, אמר במסיבת עיתונאים שהתקיימה ביישוב, כי ''עברה שנה מאז ההריסה של היישוב עמונה וגירוש המשפחות, אנחנו מסכמים את שנת האבל ויוצאים עכשיו לדרך חדשה של התפתחות.

''אנחנו רואים פה מאחורינו את העשייה, הבנייה, הכלים שעובדים, המבנים שמגיעים ובעזרת ה' עד פסח למשפחות יהיו כאן בתים''.

רואה הודה לכל מי שקידם את הקמת היישוב החדש, "המשפחות של עמונה היקרות שעברו את הטלטלה הנוראה הזאת, והיה קשה לנו להביט להן בעיניים במשך כל השנה, המצב הקשה שהן עברו, עכשיו הן יכולות לנשום לרווחה".

יו''ר מטה עמונה, אביחי בוארון, אמר "לאחר יותר משנה ארוכה וקשה שבה חיינו בתנאים קשים באכסניית נוער לאחר עקירה קשה שעברנו מהבית, ממחוזות ילדותינו, מעמונה שלנו, היום ברוך ה' עולים המבנים הראשונים ליישוב החדש שהקמנו, עמיחי, והכל לאור יום וכדין.

"היום אנחנו מתחילים לראות את האור הגדול בקצה המנהרה ואנחנו בציפייה גדולה לצאת מהאכסנייה עוד לפני פסח ולעלות בשמחה גדולה לעמיחי", הוסיף בוארון.

הוא הכריז כי ''מכאן הדרך לריבונות ביהודה ושומרון קצרה מאוד, גם מה שקורה היום כאן מבטא את הגישה הזו במלוא העוצמה: ישראל מקימה ישוב חדש לאור יום ביהודה ושומרון, לא כגנבים במחתרת, זו גאולה וזה כבודה".

בוארון הסביר כי הקמת היישוב טומנת בחובה אמירה מדינית חד משמעית, כלשונו, ''מדינת ישראל בונה ישוב גדול, חוקי, ביהודה ושומרון, כי השהייה של ישראל ביהודה ושומרון איננה תקלה והיישוב היהודי ביהודה ושומרון הוא לא קלף מיקוח לצורכי משא ומתן.

''עם ישראל חזר למולדת שלו כדי לבנות וכדי לחיות בה, זו הבשורה הגדולה לתושבי יהודה ושומרון וזאת הבשורה הגדולה לתושבי ישראל כולם", הוסיף בוארון.

ראש לשכת ראש הממשלה יואב הורוביץ בעמיחי
צילום: הלל מאיר /TPS
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו