ראיון עם עוזי סימן טוב, אביו של סמ"ר שילה ז"ל

עוזי סימן טוב, אביו של סמ"ר שילה ז"ל שנפטר מפצעיו אחרי שנפצע אנושות בתאונת הדרכים הקשה בכביש 6, סיפר על דמותו של הבן ועל ההחלטה לתרום את איבריו.

"שילה הוא ילד חסד, נתינה ואהבת הזולת. כל כולו עזר לכולם. מי שהיה צריך הכתובת היתה שילה", אמר האב בראיון לערוץ 20.

אחרי פטירתו החליטה משפחתו לתרום את איבריו והם הושתלו בגופם של שישה חולים והצילו את חייהם. האב תיאר את התהליך שקדם להחלטה ואמר כי אחרי זמן ממושך של מוות מוחי נקבע סופית מותו. "אחרי שהתקבלה ההחלטה לקבוע את מותו ישבנו אשתי ואני והחלטנו ששילה שהיה בחיים שלו איש נתינה, כמו שהוא נתן בחיים שלו ככה הוא הוא גם יצווה חיים במותו".

עוזי סיפר כי במהלך ימי השבעה הוא שומע דברים חדשים על בנו ולומד להעריך אותו עוד יותר ממה שהעריך לפני כן, "אם הייתי יכול לדבר איתו שוב הייתי אומר לו שאני אוהב אותו ושכמה שהכרתי אותו כבן שלי, עם כל החסדים ועם כל הסיפורים, אני לא הכרתי. זה תוספת על מה שאני הכרתי. הוא היה מלא אהבה לזולת".

שילה התגייס לפלס"ר גולני אחרי שלוש שנים בהן למד בישיבת שבי חברון. אביו תיאר כי בשל גילו המאוחר, יחסית לחבריו לצוות, הוא היה דמות מגבשת שתרמה לחיזוק בקשר בין החברים, "שמעתי אתמול סיפור ממפקד הצוות שלו שהוא גיבש את הצוות, ואז שילה קם ואמר לחבר'ה 'חבר'ה אנחנו צריכים לדבר דברים טובים אחד על השני לא אחרי שמתים, כי אחרי שמתים כולם אומרים דברים טובים. צריכים לדבר אחד לשני כאנשים טובים' ".