"לשלול ההיתרים ממשתתפי לווית הרוצח"

משפחות עותמאן ואריש, שבניהם נרצחו בפיגוע הקשה בהר אדר לפני מספר חודשים, דורשות מליברמן לפעול נגד משתתפי הלווית הענק לרוצח בנם.

ערוץ 7 , ז' באדר תשע"ח

"לשלול ההיתרים ממשתתפי לווית הרוצח"-ערוץ 7
ימשיכו להיכנס לישוב? זירת הפיגוע בהר אדר
צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

משפחות עותמאן ואריש, שבניהם נרצחו בפיגוע הקשה בהר אדר לפני מספר חודשים, בעת שאבטחו את הכניסה ליישוב פנו אמש (ראשון) לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולאלוף פיקוד מרכז רוני נומה.

המשפחות דרשו לשלול את היתרי הכניסה לעבודה בישראל מהמשתתפים בהלוויית הענק למחבל שרצח את ילדיהם

"בליל שבת 18.02.16 נמסרה גופת המחבל למשפחתו בלא לידע את משפחות הנרצחים, כנגד החלטת הקבינט והודעת המדינה בבג"ץ וכנגד כל היגיון", נכתב במכתב שנשלח באמצעות עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את המשפחות.

במכתב צויין כי המשפחות זיהו בין המשתתפים בהלוויה ששודרה בטלויזיה הפלסטינית פרצופים רבים של מאושרי כניסה לעבודה בישראל "בשבת התקיימה לוויה עם דגלי אש"ף ופתח, צעקות עידוד לטרור, הסתה ושאר 'מרעין בישין'. הלוויה שודרה בטלוויזיה של הרשות אל קודס. מרשי זיהה בין המשתתפים בהלוויית הטרוריסט פרצופים רבים של מאושרי כניסה לישראל וליישוב הר אדר. דרישתנו המידית לבחון את התמונות ששודרו ולשלול מיד את אשרת הכניסה של הטרוריסטים ותומכיהם".

עוד ציינו המשפחות כי "חדלות עשייה בנדון פירושה הפקרת ביטחון אזרחי ישראל. לא ייתכן ואין כל הצדקה שהרשויות יאפשרו לפצצות מתקתקות אלו להסתובב חופשי בערי ישראל".

"מרשי אשר אבדו את היקר להם מכל לא יכולים להישאר אדישים למצב הקיים בו הרצח הנתעב של יקיריהם נישא בגאון ע"י פועלים שחוזרים ונכסים ליישוב ולישראל", הוסיף עורך הדין.

לסיום הזכירו המשפחות כי מכתבים קודמים ששלחו לא קיבלו מענה, וביקשו כי הפעם מכתבם יענה.

עו"ד בלייכר מסר "אחרי פיגוע כל כך קשה בשביל המשפחות השכולות עולם לא כמנהגו נוהג. משפחות הנרצחים מזכירות שהסכנה אורבת לפתחנו. לא יתכן שבמשך השבוע פועלים מיהודה ושומרון נכנסים לעבודה ביישובים ובשבת משתתפים בהלוויה עם הסתה פרועה ותשבחות למחבל נתעב".

"חייבים להקשיב למשפחות המאבטחים שעצרו בגופם את הטבח בהר אדר, ולא לאפשר למחבלים פוטנציאלים צמאי דם להסתובב סמוך לגני ילדים. מי שהשתתף בתהלוכת ההסתה דין אשרת הכניסה שלו לישראל להתבטל", קבע עורך הדין.