"אבידה גדולה ליהדות החרדית"

שרים וחברי כנסת ספדו לרב שמואל אוירבאך שהלך בשבת לעולמו באופן פתאומי והוא בן 86. הלוויתו היום (א) בירושלים בשעה 11:00

חיים לב - ערוץ 7 , ט' באדר תשע"ח

שרים וחברי כנסת חרדים ודתיים ספדו אחר לכתו של מנהיג 'הפלג הירושלמי' הרב שמואל אוירבאך באורח פתאומי במהלך השבת האחרונה.

"יחד עם כל בית ישראל אני משתתף באבל הכבד בפטירת מרן הגאון הגדול רבי שמואל אוירבך זצוק”ל, ראש ישיבת מעלות התורה ומראשי עולם התורה בדורנו", ספד אחריו סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן.

"בפטירתו איבדה היהדות החרדית אחד ממנהיגיה הדגולים. בהנהגתו היה רועה נאמן לרבבות תלמידים שזכה להעמיד במשך שנים רבות, במסירות נפש, ביגיעת התורה, במעשי צדקה וחסד מופלאים ומתוך דאגה לעולם התורה והישיבות. תנחומים לרבבות תלמידיו שצועדים לאורו וכואבים את האבידה הגדולה ליהדות החרדית", הוסיף.

השר אורי אריאל, יו"ר האיחוד הלאומי, ספד אף הוא אחר לכתו ואמר כי "לכתו של הרב שמואל אוירבך זצ"ל היא אבידה גדולה לעולם התורה, הישיבות ומוסדות התורה. דבריו שנשמעו בישיבת מעלות התורה אותה הוא הקים ישארו עם מורשתו לצד שקידתו העצומה בתורה אותה העביר במסירות נפש לרבבות תלמידיו, שהיו לו כבנים ותמשיך להאיר את דרכו של העם היהודי".

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) ספד ואמר כי "היהדות החרדית בארץ ובגולה מתאבלת על שריד דור דעה ענק מארזי הלבנון אשר נגדע, מרן הגאון האדיר רבי שמואל אוירבאך זצ"ל בנו הגדול של מרן פוסק הדור רבי שלמה זלמן זצ"ל. הלא תדעו כי לצד גדלותו המקיפה בכל חלקי התורה, התברך בלב חנון ורחום ופתח את דלתו וליבו לכל פונה ונזקק, דל ואביון, ולא השיב פני יהודי ריקם. ביתו היה מפעל חסד של הרבנית הצדקנית מרת רחל ע"ה בתו של רבי פנחס אליעזר פקשר זצ"ל חתן סבינו הגדול רבי מאיר אייכלר זצ"ל. יקוצו וירננו שוכני עפר".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן סיפר כי "לפני מספר שנים התעוררה בעיה מסויימת במשפחתו של הרב שמואל אויערבך זצ"ל. הרב קרא לי וביקשני לטפל בענין ברגישות הנדרשת. ואכן כך היה. זכיתי לראותו ברגישותו הגדולה לכבוד האדם וב"ה שהנושא נפתר מבלי שיצא לרבים ולא נגרם נזק לבעלי העניין. עבורי זהו הזכרון מהרה"ג שמואל אויערבך זצ"ל".

יו"ר 'יחד' אלי ישי התאבל אחר לכתו ואמר כי "בצער רב וביגון קודר התבשרנו עם צאת השבת על הסתלקותו הפתאומית של מרן הגאון הגדול רבי שמואל אוירבעך זצוק"ל. פקחותו העצומה, שליטתו בכל רזי ומכמני התורה ויראתו שקדמה לחכמתו, היו כמגדלור רוחני עבור הציבור כולו. יחד עם המוני בית ישראל, זכיתי להתברך מפיו ולהינות מעצתו פעמים רבות. נאמנותו הבלתי מתפשרת לדרך התורה כפי שקיבל מרבותיו היו לסמל עבור הציבור כולו. מי יתן לנו תמורתו!".