האלמנה לנתניהו: "אסור לחכות"

מרים בן גל שאיבדה את בעלה בפיגוע, דורשת מרה"מ לאשר בניית מאות יחידות דיור בהר ברכה. "כדי שיהיה ברור לרוצח שזו התשובה לטרור".

ערוץ 7 , י' באדר תשע"ח

האלמנה לנתניהו: "אסור לחכות"-ערוץ 7
הרב איתמר הי"ד ורעייתו מרים
צילום: באדיבות המשפחה

מרים בן גל, אלמנתו של הרב איתמר בן גל הי''ד שנרצח בפיגוע דקירה שאירע בתחילת החודש בצומת אריאל, דורשת מראש הממשלה לאשר בניית 800 יחידות דיור בהר ברכה, יישוב מגוריהם.

"אני מתקשה להבין מה מעכב את ראש הממשלה מלהודיע על אישור לבניית 800 יח''ד בהר ברכה והפיכתה לעיר כתשובה לפיגוע הזה שגזל מאיתנו אב ובעל ובן וחבר, הודעה שלא מצריכה אפילו הצבעה אלא החלטה פרסונאלית שלו בלבד. אסור לחכות", הדגישה בן גל.

נציין כי ראש לשכת ראש הממשלה, יואב הורוביץ', ביקר בשומרון ורמז על קידום תוכניות הבנייה בהר ברכה, נתניהו עצמו מתמהמה.

"בימים אלו חשוב לי קודם כל לחזק את ראש הממשלה. הוא עובר תקופה לא קלה אולם אני יודעת שבתוך כל זה הוא ממשיך לנהל את ענייני המדינה וזה עניין שאיתו אסור לחכות. לא רק תושבי ישראל אלא גם המחבלים ושולחיהם ממתינים לתגובת הממשלה על מעשה הטרור הזה שגזל מאיתנו אבא ובעל וחבר ובן", אומרת האלמנה.

''אנחנו דורשים שראש הממשלה יעשה את הדבר הנכון ויודיע הבוקר בקולו על ההחלטה לאשר את הבנייה בהר ברכה כתשובה לפיגוע ובכך להביא להפיכתה לעיר, ולא רק דרך מתווכים".

לדבריה, ''זו ההזדמנות, בתוך ה-30 יום לרצח, לאשר את הבנייה כדי שיהיה ברור לרוצח הארור ולשולחיו שזו התוצאה של הרצח וזו התשובה לטרור. אני מתקשה להבין מה מעכב את ראש הממשלה מלהודיע הודעה שלא מצריכה אפילו הצבעה אלא החלטה פרסונאלית שלו בלבד.

בן גל מדגישה ומעבירה מסר ברור לראש הממשלה, ''אסור לחכות ולהודיע על כך רק בעוד חודשיים, כשהקשר בין הדברים יהיה לא ברור. אני דורשת מראש הממשלה את המעט הזה - להקדים את ההודעה להיום. זו תהיה הנחמה שלנו. זו תהיה התשובה הציונית לרצח הזה".