חוטובלי בהר ברכה: נפעל להרחבת היישוב

סגנית שר החוץ נפגשה עם הרב אליעזר מלמד ורעייתו, והבטיחה "נפעל שהרחבת היישוב תתבצע כבר בחודש אפריל בו יוגשו תכניות בנייה".

עדו בן פורת , י' באדר תשע"ח

חוטובלי בהר ברכה
חוטובלי בהר ברכה
צילום: דוברות

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) ביקרה היום (ראשון) ביישוב הר ברכה בשומרון, ופגשה את רב היישוב הרב אליעזר מלמד ורעייתו הרבנית ענבל מלמד.

בפגישה דיברה חוטובלי על חשיבות הבנייה ביישוב, ובירכה על החלטת ראש הממשלה לבחון בנייה מאסיבית להרחבת הר ברכה, יישוב שספג לאחרונה מכה קשה עם הירצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד בפיגוע דקירה.

"נפעל בממשלה כדי שהרחבת היישוב תתבצע כבר בחודש אפריל בו יוגשו תכניות הבנייה הקרובות", הבטיחה סגנית השר חוטובלי, ''זאת חובתנו להמשיך ולבנות ולהוסיף חיים ולפעול למען צמיחת היישובים".

מוקדם יותר אירחה סגנית שר החוץ שני חברי קונגרס אמריקאים בשומרון, סקוט טיפטון ודיויד מקינלי.

בפתח הפגישה הודתה חוטובלי על החלטת הנשיא טראמפ להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים כבר ביום העצמאות הקרוב ואמרה כי "כולנו מתרגשים ליום הגדול, ב-14 במאי שיוצא מיד לאחר יום ירושלים".

עוד הוסיפה חוטובלי כי היא שמחה לארח את חברי הקונגרס דווקא בשומרון והסבירה "אין תחליף לביקורים בשטחי יהודה ושומרון כדי להכיר את המציאות ולראות מקרוב את היישובים".

סגנית השר דיברה על תמיכתו של רוב הציבור בישראל למהלך הריבונות והחלת החוק הישראלי על היישובים ביהודה ושומרון. בנוסף, דיברה על הזכויות של ישראל על פי המשפט הבינלאומי, ועל השייכות ההיסטורית בת אלפי השנים לחבלי המולדת העתיקה של העם היהודי.

חברי הקונגרס בירכו על מהלך העברת השגרירות וחבר הקונגרס מקינלי אמר שרק ישראל יכולה להחליט על עתידה בכל מקום בארץ.