מודעה קלילה או תסמין האישה המוכה?

לא כל הגולשים אהבו את הקמפיין של קרן אחד לאחד, הקורא לציבור לתרום מתנות לאביונים.

ערוץ 7 , י' באדר תשע"ח | עודכן: 08:52

מודעה קלילה או תסמין האישה המוכה?-ערוץ 7
המודעה שעוררה סערה
צילום מסך

קרן ''אחד לאחד'' המסייעת לתלמידי ישיבה ובני משפחותיהם יצאה במיזם לגיוס כספים כחלק ממצוות מתנות לאביונים בחג הפורים.

בקרן החליטו לפרסם מודעה הקוראת לציבור הרחב לתרום לבחורי ישיבה נזקקים. המודעות התפרסמו בערוצי התקשורת השונים וברשתות החברתיות.

בחלק העליון של המודעה נכתב "על המתנות האלה לא יחקרו אותך" כאשר לצד הכיתוב ישנן תמונות של סיגרים ושמפניות כשהכוונה על פי היוצרים היא לחבר בחיוך בין 'מתנות לאביונים' לבין חקירות ראש הממשלה נתניהו בפרשת המתנות. במרכז המודעה נכתב "מתנות לאביונים זו מצווה לתת".

ברשתות החברתיות היו לא מעט גולשים שלא אהבו את העובדה שדווקא בציונות הדתית מתפרסמת מודעה כזו שיכולה להתפרש כביקורת על ראש הממשלה ורעייתו.

אחד הגולשים כתב: "קמפיין בציונות הדתית לועג לנתניהו על המתנות. מקווה שזה לא עוד תסמין האישה המוכה שמגישה את הלחי השנייה".

לצד הביקורות נשמעו גם גרסאות התומכות במודעה הוויראלית, "זו בסך הכל מודעה קלילה לכבוד חג הפורים, תתרכזו במצווה של הנתינה והצדקה ולא בדברים אחרים".

בקרן אחד לאחד הסבירו כי מדובר בקמפיין חשוב שנעשה בצורה היתולית ומשעשעת כיאה לחג הפורים. "אנחנו מגייסים בימים האלו כספים עבור בני ישיבה ומשפחותיהם הנזקקים להעביר את חג הפורים בשמחה כמצוות החג ועם הראש למעלה. הכספים שאנחנו אוספים מגיעים אליהם ישירות והם מיועדים גם כתרומות לחג הפסח".

''עם ישראל'', אומרים בקרן, ''יודע לתת מעצמו לטובת הזולת ואין כמו חג הפורים כדי להוסיף אור ולתרום עבור אותם נזקקים. אנחנו מבקשים מהציבור הרחב להיכנס לאתר שלנו ולפתוח את הלב והכיס עבור אותם אלו שאין ידם משגת".

המודעה המלאה