יניב בהפגנה ב"הבימה" (ארכיון)
יניב בהפגנה ב"הבימה" (ארכיון)צילום: פלאש 90

חוץ משפי פז מ"החזית להצלת דרום תל אביב", שמעצרה סוקר בהרחבה, נכחו אמש (מוצאי שבת) מול מפגיני השמאל מול "הבימה" גם כמאה אנשי ימין במסגרת מחאת-נגד המלווה את הפגנות השמאל מזה שבועות ארוכים.

"למחאת הנגד הגיעו הפעם מספר לא מבוטל של אנשים, ובסך הכל עברו דרכה בקירוב למאה”, סיפר לנו דוד מתל אביב. "אנשי המחאה של אלדד יניב הופתעו לראות כיצד בשבוע אחד המחאה שלנו צמחה בערך פי 10, בעוד שהמחאה שלו שהחלה בקול תרועה רמה עם 20 או 30 אלף, הידלדלה משבוע לשבוע במהירות, ולא מצליחה להתרומם חזרה, כאשר היא בקושי ממלאת רבע מכיכר הבימה”.

על פי דוד, המארגן הראשי של הפגנת הנגד הוא הפעיל שמואל שלמה, והמשתתפים כללו הפעם גם אנשי ימין “קיצוני” שמתנגדים בדרך כלל לנתניהו, ובכל זאת הצטרפו להפגנת הנגד בגלל התחושה שהשמאל רודף את ראש הממשלה.

"למרות ואולי אפילו בגלל ההתפתחויות האחרונות עם תיקי נתניהו וזעקות השבר בתשקורת, הפעם קרה מעין 'נס ונהפוכו' של פורים”, הסביר. "מחאת אלדד יניב נשארה דלילה ומפוצלת, בעוד שמחאת הנגד גדלה באופן מפתיע".

לדבריו, מחאת הנגד "הייתה גדולה מספיק כדי להוצאי את מפגיני אלדד יניב מריכוז גם בזמן הנאומים, שהתנגשו בנאומי מפגיני הנגד, אשר הציגו עובדות שונות הקשורות בהתנהלות החקירה, יחד עם מה שהם קראו אכיפה בררנית. די הוצאנו את אנשי אלדד יניב מדעתם”.

בעוד יניב מקבל תקשורת וכובש את המסכים, הפגנת הנגד מקבלת חשיפה לא פחות גדולה ברשתות החברתיות, לדברי דוד. "בעוד שלמחאה של אלדד יניב מגיעים עם ערימות של שלטים שמודפסים מחדש כל שבוע, ונשאלת השאלה מאיפה כל הכסף, במחאת הנגד העממית ניתן לראות אנשים שהשתמשו בכל הבא ליד כדי לבטא את תחושת התסכול מרדיפת ראש הממשלה.

''יתר על כן, מחאת הנגד כמו תמיד סיימה בשירת המנון התקווה, מה שבדרך כלל אין במחאה של אלדד יניב. וכמו כן, ניכר כי מחאת הנגד רוויה בחוש הומור, בניגוד לאווירת החמוצים והנאומים חמורי הסבר העולים על גדותם של כרמי גילון ואלדד יניב”.

בהפגנת הנגד נישא בין היתר איור הקרוי "מתקנים את הדליפה" המזוהה עם קבוצת הפייסבוק החתרנית "מצנקש מצייצים", אשר נסגרה מספר פעמים ע"י פייסבוק וקיבלה בעבר "לייקים" מיאיר נתניהו.