"בית הדין הגזים עם הנאשמים"

עונשי המאסר שנגזרו הבוקר כנגד תשעה מחברי ארגון האוהדים 'לה-פמיליה' גררו תגובות קשות מצד עורכי הדין שמתכוונים לערער לעליון

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א באדר תשע"ח

אוהדים מובאים למעצר (ארכיון)
אוהדים מובאים למעצר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

האם בית המשפט המחוזי מתנכל לאוהדי בית"ר ירושלים? הבוקר (שני) פסק שופט בית המשפט המחוזי בני שגיא על עונשי מאסר של בין 10 חודשים לארבע שנים לתשעה חברי ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים, ארגון "לה פמיליה", במה שנראה כמו עונש לא מידתי וחסר פרופורציות בהתחשב בשיקולים כולם.

יש לציין כי מבין תשעת הנאשמים ישנם כאלה שחתמו על הסכמים עם פרקליטות מחוז ת"א וכאלה שכבר ריצו תקופה ארוכה במאסר, ונראה כי השופט שגיא הגזים עם פסק הדין מסיבות לא מובנות.

גם עורכי דינם של הנאשמים קיבלו בתדהמה את פסק הדין של השופט שגיא כשעורך הדין משה אורן, המייצג את הנאשמים גדי יחיאלוב ודניאל אלישייב שקיבלו 30 חודשים של מאסר בפועל וכן קנס כספי והרחקה של חמש שנים ממגרשי הכדורגל אמר עם יציאתו מבית המשפט: "אנו נלמד את גזר הדין המחמיר ונשקול צעדנו להמשך, לרבות ערעור לבית המשפט העליון".

עורכת הדין רוזה דהרי הלוי המייצגת את הנאשם רן יצחקי שקיבל גם הוא עונש של 30 חודשי מאסר בפועל הביעה גם היא פליאה נוכח פסק הדין המחמיר כשאמרה: "קיבלתי הבוקר את גזר הדין ואני מכבדת את האמור בו ואת בית המשפט. עם זאת, בהתייחס לרכיב המאסר שהוטל על מרשי אני סבורה כי היה על בית המשפט הנכבד להעניק משקל גדול יותר לשיקול השיקום ולדרך הטיפולית האינטנסיבית אותה עבר הנאשם. נגיש ערעור בהתאם".

הנאשמים עצמם ובני משפחותיהם שקיבלו בתדהמה את גזרי הדין הודיעו כי הם יערערו על חומרתו, כשאלה סברו כי כל היותר ירצו עונש של עבודות שירות, בטח שלא מאסר בפועל.

תגובת פרקליטות מחוז תל אביב: "ביהמ"ש גזר על הנאשמים עונשי מאסר בפועל בגין עבירות אלימות חמורות שביצעו במסגרת ארגון לה פמיליה. עבירות אלו בוצעו על רקע אידיאולוגי, בצורה מאורגנת ושיטתית, ללא כל התגרות מצד אוהדי הקבוצות היריבות. מדובר בפעם הראשונה בה נגזרים עונשי מאסר בפועל על חברי ארגון לה פמיליה בשל עבירות שביצעו במסגרת השתייכותם לארגון. עם זאת, אנו טענו לעונשים גבוהים יותר וביהמ"ש קבע אחרת. אנו נקרא את נימוקי גזר הדין ונשקול את צעדינו בהמשך".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il